Son Dakika
18 Ocak 2018 Perşembe

Aleviler, T.C’nin Temel Taşıdır…

16 Eylül 2013 Pazartesi, 10:18
Aleviler, T.C’nin Temel Taşıdır…

CHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Osman Tufan, çalışmaları kapsamında CHP ıskenderun ılçe Başkanı Süleyman Uyar ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti.
 
Kalabalık heyetle birlikte ziyaret ettiği ıskenderun ılçe örgütü’nde konuşan Osman Tufan, “hiç kimse tek başına bir şey değildir. Biz örgütlerimizle varız. CHP Hatay’da tüm örgütleriyle birlikte iktidara yürüyecektir” dedi.
 
CHP’nin eski ve yeni tüm değerleriyle birlikte bir bütün olduğuna dikkat çeken Tufan, “tüm değerler başımızın tacıdır” sözünü bu kez de ıskenderun’da yineledi.
 
CHP’nin Hatay Büyükşehir ve ilçeleri alarak Hatay’da CHP bayrağını tüm ilçelere dikmek hedefiyle görüşlerini dile getiren Osman Tufan, CHP’deki mevcut tüm büyükşehir belediye başkan aday adaylarının birbirinden önemli değerler olduğuna dikkat çekerek, Hatay için kim aday olursa O’nunla birlikte çalışacaklarını ifade etti.
 
CHP ıskenderun yönetim kurulu üyelerinin başarı dileklerinde bulunduğu toplantıda karşılıklı görüş alış verişinde bulunuldu.
 
ALEVıLER, TüRKıYE CUMHURıYETı DEVLETı’NıN ASLı UNSURU TEMEL TAşIDIR!
 
Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Osman Tufan, ıskenderun Alevi Kültür Derneği’nde kahvaltı programına katıldı.
 
Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Onursal Başkanı Mehmet Buluş, ıskenderun şube Başkanı Düzgün Argun, Alevi Kültür Derneği Başkanı Kemal Soysüren, CHP Hatay ıl Başkan Yardımcısı Hüseyin Doğan, geçmiş dönem CHP Hatay Milletvekili Aday Adayı Mali Müşavir Ali Mutlu, ışadamı ıbrahim çebişçi gibi isimler ile Alevi yurttaşlarla birlikte kahvaltı programına katılan Osman Tufan, oldukça keyifli bir sohbet ortamında bulunmaktan mutlu görünüyordu.
 
Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Onursal Başkanı Mehmet Buluş, Osman Tufan’la ilgili olarak yaptığı konuşmada, “Osman Tufan hem CHP’nin emektarı, hem de işadamı kimliğiyle de toplumsal konular ile sosyal sorumluluk projelerine katkılarını bildiğimiz bir dostumuz. Cem evi inşaatı ve öncesinden katkılarıyla bizleri mutlu etmiştir. Kendisine aday adaylık yarışında başarılar diliyoruz” dedi.
 
Osman Tufan da yaptığı kısa konuşmada, kahvaltı programında kendilerini ağırlayan Alevi dostlara teşekkür ederek, “Aleviler, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Asli Unsuru Temel Taşıdır” dedi.
 

Alevilerin yüzyıllar öncesinden günümüze insan odaklı felsefelerinin Dünya’ya örnek olduğuna dikkat çeken Tufan, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulması, Cumhuriyet değerlerinin korunması ve yaşatılması konularında da Alevi’lerin çok önemli katkılarına da vurgu yaptı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz