Son Dakika
22 Temmuz 2018 Pazar

Aleviler ınsanlığa Birer Örnektirler…

03 Aralık 2009 Perşembe, 19:43
Aleviler ınsanlığa Birer Örnektirler…

Her yıl Alevi vatandaşlarımızca kutlanan “Gadir Hum Bayramı” dolayısıyla bir tebrik mesajı yayınlayan Doç. Dr. Lütfü SAVAş:
“Alevi vatandaşlarımızın “Gadir Hum” bayramını büyük bir coşku ve sevinçle kutluyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi ve ekledi:
 “Anadolu kültürünün önemli zenginlikleri arasında olan Alevilik ve Aleviler toplumumuzun vazgeçilmez parçası, bir sevginin sembolüdür. Bu sevgide bütün insanlar kendine bir yer bulabilmektedir. Bu oldukça anlamlıdır. ınsanlara sevgiyle bakabilmenin bir marifet haline geldiği bu yüzyılda ülkemizdeki Alevi vatandaşlarımız insanlığa birer örnektirler.Alevi sevgisiyle harmanlanan güzel şehrimiz Antakya’da, ülkemizin zor dönemlerinde birlik ve beraberliği ile tüm dünyaya örnektir.”
EHDAV tarafından Cumartesi günü Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenecek “Hz. Ali – Gadir Hum ve Kardeşlik” konulu etkinliğe davet edilmekten de onur duyduğunu belirten Savaş:
“Kardeşliğimizin her zaman örnek olma potansiyelini koruma temennisiyle daim olmasını dilerim. Alevilik, bünyesinde barındırdığı büyük sevgi, derin kültür ve hoşgörüsü içinde kucaklaşmak bizleri ümitlendirmekte ve daha güçlü yarınlara taşımaktadır. “ dedi. 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz