Son Dakika
21 Ocak 2018 Pazar

Aktif ıstihdam Tedbirleri Projesi…

12 Mart 2009 Perşembe, 09:53
Aktif ıstihdam Tedbirleri Projesi…

 Avrupa Birliği’nin desteğiyle ışkur tarafından yürütülen ”Aktif ıstihdam Tedbirleri Projesi” kapsamında ”Demir çelik Sektörüne Genç ışgücü Yetiştirme Projesi” etkinliği ıskenderun’da tanıtılacak.

Hak ış Konfederasyonunun başvuru sahibi olduğu, ıskenderun Ticaret ve Sanayi Odası ortaklığı ve Milli Eğitim Bakanlığı Erkek Teknik öğretim Genel Müdürlüğü katılımıyla ıskenderun’da konuyla ilgili toplantı düzenlenecek.

Proje kapsamında, ıskenderun, Belen ve Dörtyol ilçelerindeki 125 genç işsizin otomasyon konusunda kalifiye haline getirilerek, bölgede halen faaliyet gösteren ve yatırımları bitmek üzere olan demir çelik işletmelerinde istihdam edileceği belirtildi.

ıskenderun Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuarı salonunda yapılacak toplantıya, Hak-ış Genel Başkanı Salim Uslu, ıTSO Meclis Başkanı Mehmet Binbay, MEB Erkek Teknik öğretim Genel Müdür Yardımcısı Necdet özsoy, ışKUR ışgücü Uyum Dairesi Başkanı Ferudun Giresin, MKü Rektörü Prof. Dr. şerefettin Canda ve Hatay Valisi Nusret Miroğlu’nun konuşmacı olarak katılacağı bildirildi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz