AKP’nin Cumhurbaşkanı adayı:Erdoğan…

01 Temmuz 2014 Salı, 13:47

AK Parti’nin Cumhurbaşkanı adayının Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olduğu resmen açıklandı.

Erdoğan’ın bu kararını Pınarhisar Cezaevi’nde hapis yattığı günlerde verdiği ortaya çıktı. Gazeteci-Yazar Bilal Çetin’in 2003 yılında yayınlanan “Türk Siyasetinde Bir Kasımpaşalı: Tayyip Erdoğan” isimli kitabında Erdoğan’ın nihai hedef olarak Çankaya Köşkü’ne çıkarak cumhurbaşkanı olmayı belirlediği anlatılıyor.

ZİYARETE GELENLERE AÇIKLAMIŞ

Gazeteci-Yazar Bilal Çetin’in 2003 yılında yayınlanan “Türk Siyasetinde Bir Kasımpaşalı:Tayyip Erdoğan” kitabının 28. sayfasında Erdoğan’ın 1999 yılında hapse girdiğinde kendisini ziyarete gelenlere siyasetteki nihai hedefinini açıkladığı görülüyor.

“NİHAİ HEDEFİM ÇANKAYA KÖŞK’ÜNE ÇIKMAK”

Çetin’in kitabında Erdoğan’ın ziyarete gelenlere “Önüme hangi engeller çıkartılırsa çıkartılsın bu engelleri teker teker aşacağım. Ferhat’ın Şirin’e kavuşması gibi ben de milletime bir gün kavuşacağım. Allah’ın izni ve milletin sağduyu ile Türkiye’nin en büyük partisini kuracağım ve bir gün Başbakanlık koltuğuna oturacağım. Başbakanlık koltuğuna oturmadan ölürsem gözüm arkada kalır. Allah nasip ederse bir nihai hedefim Çankaya Köşkü’ne çıkmaktır” dediği aktarılıyor.

HAYATINDAKİ RECEP TESADÜFÜ

Bilal Çetin kitabında, Erdoğan için Recep isminin hayatında çok önem arz ettiği belirtiliyor. Hicri takvime göre Recep ayında doğan Erdoğan’ın siyasetten yasaklanmasına neden olan DGM kararının Recep ayında kesinleştiği ve 3 Kasım seçimleri öncesinde Erdoğan’ın milletvekili olup olmayacağına dair kararın yine Recep ayında verildiğine dikkat çekildi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz