AKP’li belediyeler çöp içinde…

15 Ağustos 2014 Cuma, 09:56

Hatay Büyükşehir belediye Başkanı Lütfi Savaş’ın bazı ilçe belediyelerinin asli görevlerini yerine getirmediklerini öne sürdü.

Hatay’daki mahalle ve ilçe gezilerini sürdüren Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfi savaş, Toplanmayan çöplerin Hatay’ın bazı ilçelerinde tehlike saçtığını,  Çöp toplama görevini yerine getirmeyen kimi ilçe belediyelerinin, kötü kokuyu ve çöplerden kaynaklanan hastalıkları vatandaşına reva gördüklerine dikkat çekti.

İlçe ilçe, köy köy gezen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, bazı ilçe belediyelerinin çöp toplamak gibi asli görevlerini bile yerine getirmediğinin altını çizerek, üstüne üstlük Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin görevlerine göz koyduklarını ifade etti.

Antakya, Altınözü, Reyhanlı ve Kırıkhan ilçelerinde neredeyse gittiği bütün mahallelerde vatandaşların çöp toplanmadığına ilişkin şikâyetlerini ilettiği Başkan Savaş, Hatay Büyükşehir Belediyesi ve HATSU Genel Müdürlüğü’ne çamur atmaya çalışanların kentlerinde asli görevlerini yerine getirmekten aciz olduklarını ve bu ilçelerdeki vatandaşların halinin içler acısı olduğuna vurgu yaptı.

Verilen asli görevlerini bile ifa edemeyen bu ilçe belediyelerinin, Büyükşehir’in görevlerine talip olmasının da talihsizlik olduğunu ifade eden Başkan Savaş, “Bu ilçe belediyeleri önce hemşerilerime temiz bir çevre ve yaşanabilir alanlar sunsunlar. Bizim yolumuza taş koymakla uğraşacaklarına, vatandaşlarımıza hizmet etsinler. Çöp toplamamanın hiçbir açıklaması olamaz. Hemşerilerimizi çöp dağlarına mahkûm etmenin hiçbir açıklaması yoktur. Hataylılar bunu unutmaz ve affetmez” diye konuştu.

İLAÇLAMA KONUSUNDA YALAN SÖYLÜYORLAR

İlçe belediyelerinin görevlerinden biri olan ilaçlama işini de aksattığına dikkat çeken Başkan Savaş, “Antakya’da sinek ve böcekler her tarafı istila etti. Antakya Belediyesi’ni arayan vatandaşlara ilaçlamanın Büyükşehir Belediyesi’nin görev ve yetkisinde olduğu söyleyip bizi hedef haline getiriyorlar. İlçe belediyeleri bu görevlerini yerine getiremeyecekse, bıraksınlar Büyükşehir Belediyesi olarak biz yaparız. Biz hükümetin gücünü arkamıza alıp, bürokrasiyle yetki gasp etmeyiz ama halkımızın böyle pislik içerisinde yaşamasına da göz yummayız” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz