AKP,Hatay’da kan kaybediyor…

03 Kasım 2014 Pazartesi, 11:32

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Hatay Büyükşehir Belediye Meclis grubundaki istifaların önümüzdeki günlerde de süreceği tahmin ediliyor.

Edinilen bilgiye göre, Kumlu üyesi Mehmet Aksu ile başlayan ve Antakyalı üyeler Mehmet Çil, Mustafa Sayın ile Altınözü üyesi Ali Özalp’la devam eden istifa sürecinde 9 ila 11 üyenin partilerinden ayrılacağı iddia edildi.

İstifa gerekçelerinin net olarak belirtilmese de AKP’den ayrılan üyelerin bir süre bağımsız hareket edecekleri haber kaynaklarınca dile getirilirken, üyeleri bazı ilçe Belediye Başkanlarının da takip edebilecekleri görüşü de ortaya atıldı.

15’i ilçe Belediye Başkanı toplam 86 üye’ye sahip Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi’nde istifa öncesinde AKP’nin 50, CHP’nin 25 ve MHP’ nin de 11 üyesi bulunuyordu.

AKP’li haber kaynaklarının iddialarına göre 9 veya 11 üyenin ayrılması durumunda 50 üyeye sahip AKP, 39 veya 41 üyeye düşerken, Büyükşehir Meclisi’ndeki çoğunlunu da kaybetmiş olacağı vurgulanıyor.

AKP’den istifa edecek 9 veya 11 ile birlikte CHP’nin 25, MHP’nin de 11 üyesi bulunduğundan istifa edenlerle birlikte 45 veya 47 rakamına ulaşılacağından AKP’nin Büyükşehir Belediye Meclisi’ndeki egemenliğinin tamamen sona ereceği de iddialar arasında yer alıyor.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz