Son Dakika
20 Ocak 2018 Cumartesi

AKP Ülkeyi Savaşa Sürüklüyor…

25 Mart 2014 Salı, 09:42
AKP Ülkeyi Savaşa Sürüklüyor…

özgürlük ve Dayanışma Partisi Defne Belediye Başkan Adayı Malik Kılıç öDP Defne ılçe binasında basın toplantısı düzenledi.
Düşürülen uçakla birlikte AKP Hükümetinin Savaş Kışkırtıcılığı yaptığını ifade ederek sözlerine başlayan Malik Kılıç, “15-20 bin El-Nusra ve El- Kaide terör örgütüne mensup terörist Yayladağı sınırına yığınak yaptı. Yıllardır süren haksız saldırı binlerce insanın hayatını söndürdü” dedi.

Devlet’in örtülü ödeneğinden maaş alan IşID’ın ültimatom verdiğini de hatırlatan öDP Defne Belediye Başkan Adayı Malik Kılıç, “Eğitim kampları Türkiye’de olan, Türkiye topraklarında ve malum şahısların hastanelerinde tedavi olan devletin örtülü ödeneğinden maaş alan IşID ültimatom veriyor” eleştirisinde bulundu. IşID’ın Süleyman şah türbesini boşaltın yoksa orayı da vururuz sözleriyle eleştirilerine devam eden öDP Defne Belediye Başkan Adayı Malik Kılıç, “IşID bu gücü AKP’den alıyor.

AKP kendi pisliğini kapatmak için ülkeyi Savaş’a götürüyor. AKP yolsuzlukları unutturabilmek için Savaşla ülkeyi meşgul ediyor” ifadelerini kullandı. Cumhuriyet Halk Partisine de eleştirilerde bulunmayı ihmal etmeyen Malik Kılıç, “CHP bu durumu çaresiz ve suskun bir şekilde izleyerek acizliğini ortaya koyuyor. Türkiye Halkları barış istiyor. AKP’nin politikaları iki kardeş ülkeyi karşı karşıya getiremeyecektir” diye konuştu.

Lazkiye’de yaşanan katliamların Hatay’ın eşiğine kadar geldiğini savunan Kılıç, “Bu nedenle olası selefi saldırıları püskürtmek için Hatay halkı hızla örgütlenerek gücünü birleştirmelidir” sözleri ile açıklamasını noktaladı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz