AKP Sınırları Aşıyor…

14 Mart 2014 Cuma, 10:41
AKP Sınırları Aşıyor…

Cumhuriyet Halk Partisi Hatay ıl Başkanı Servet Mullaoğlu, AKP’nin seçimi kazanmak için ahlak sınırlarını zorladığını iddia etti.

Bir fazla oy almak için insanların ayrıştırılarak Hatay’da var olan kardeşlik ortamının zedelenmek istendiğine dikkat çeken Başkan Mullaoğlu, “Hatay’da yüzyıllardır Türk’ü, Kürt’ü, Arap’ı, çerkez’i, Ermeni’si, Sünni’si, Alevi’si, Hıristiyan’ı ve Yahudi’siyle beraber kardeşçe yaşamıştır. Hepimiz birbirimizin sevincini ve acısını paylaşmışız. Birbirimizden kız alıp vermişiz akraba olmuşuz; işlerimizi birleştirmişiz ortak olmuşuz…

Aynı kaderi paylaşmışız, kardeş olmuşuz… Bu kardeşlik ruhu da bizlere birçok güzellik kapısını açmıştır. Bu lezzeti tatmış olan bizler, bunun kıymetini bilir ve bu güzelliği canımız gibi korumaya çalışırız. şunu çok iyi biliyoruz ki çocuklarımıza bırakacağımız en değerli mirasta budur”^hatırlatmasında bulundu.

Yaptığı yazılı açıklamasında, Hatay’daki kardeşlik ortamından daha değerli bir makam bulunmadığını savunan CHP Hatay ıl Başkanı servet Mullaoğlu, AKP’ye yönelik eleştirilerini şöyle sürdürdü:
“Seçimlerde bir oy daha fazla alacağım diye, önemli mevkilerde bulunmuş siyasetçilerin bu kardeşlik ortamına zarar verecek söylemlerde bulunuyor olmasını kabul etmek mümkün değildir. Hatay’ı ayrıştırarak seçim kazanacağını zannedenler, tarihi bir yanılgı içerisindedirler.

Hatay çelik gibi bir bütündür ve asla kardeşliğinden ödün vermeyecektir. Ayrıca hiçbir mevki veya makamın Hatay’daki kardeşlik ortamından daha değerli olmadığını bir kez daha hatırlatıyoruz.
Erdoğan AKP’sinin hukuka, ahlaka ve vicdana sığmayan yolsuzluklarının ortaya çıkmasından sonra her geçen gün daha da eriyen AKP, seçimleri kazanabilmek için ahlak sınırlarını zorlamaktadır”.

CHP Hatay ıl Başkanı servet Mullaoğlu, AKP’nin demokratik tepkileri mezhepsel zemine çekmek istediğini öne sürdüğü açıklamasında, şu görüşlere yer verdi:
“AKP’nin insanlarımızın geleceğini çalarak, yaptıkları yolsuzluklara ve gezi olaylarında başına aldığı gaz kapsülü sonucu hayatını kaybeden sevgili Berkin Elvan için Hatay’ın her tarafından gelen duyarlı vatandaşlarımız, Taksim meydanında olduğu gibi Antakya Uğur Mumcu alanında toplanıp demokratik tepkilerini göstermişlerdir.

Hatay’ı ayrıştırarak oy toplama derdine düşen AKP’nin bu durumu mezhepsel zemine çekerek, siyaset malzemesi yaptığını üzülerek duymaktayız. Bu nedenle bütün hemşerilerimizin sağduyulu ve uyanık olması bir zorunluluktur. çünkü göstericiler arasında ajan provokatörlerin olabileceği unutulmamalıdır. özellikle Hatay’ın her tarafından gelen ve tepkilerini ortaya koyan vatandaşlarımızın sağduyulu olması gerekmektedir.

Unutulmamalıdır ki bizler demokrasiye inanan insanlarız. AKP’den kurtulmanın tek yolu da sandıktır. AKP sandıkta başarılı olmak için, tarihi bir yanılgı içinde “ayrıştırmayı” seçmiştir. Biz ise sadece başarılı olmak için değil, Hatay’ın ruhuna uygun olarak ve tarihe karşı sorumluluk bilinci içinde zaten birleşmiş olan Hatay’ı, daha da güçlü bir şekilde “Birleştirme” yi seçmiş bulunuyoruz.

Bu nedenle seçim öncesi tatsız olayların olmaması ve AKP’ye malzeme vermemek için Hatay’ın kardeşliği ve güzelliği için yapılan demokratik tepkilerin mümkün olduğunca, gösteri dışında başka şekillerde ortaya konulması seçim atmosferinde hedefe ulaşmak için daha doğru bir yöntem olacağı tartışmasızdır”.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz