AKP itiraz Ettikçe Kaybediyor…

07 Nisan 2014 Pazartesi, 10:21
AKP itiraz Ettikçe Kaybediyor…

30 Mart yerel seçimlerinin yankısı halen sürüyor. Yapılan seçimler sonucu Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Lütfü Savaş, AKP’nin yaptığı itirazların Red Edildiğini belirterek, itirazlar sonucu bazı yerlerde sayımların tekrarlandığını ve bu sayımlar sonrası Cumhuriyet Halk Partisi’nin oylarının 800 kişi arttığını söyledi.

Büyükşehir zaferinin bazıları tarafından hazmedilemediğine dikkat çeken Savaş, “AKP, sonuçlara itiraz ettiği yerlerde 800 kişi fark yedi. Toplam fark 4 Bin kişiyi geçti. ılçe seçim kurullarında olumsuz sonuçlanan başvurularını ıl Seçim kurullarına götürdüler. Bunlar sadece bazılarının sonunu geciktiren hamleler.

Zaferimizi hazmedemeyenlerin beyhude hamleleri. Halk bize mazbatayı verdi, gerçek mazbatayı da geciktirmelerine rağmen en yakın zamanda alacağız” dedi.
Seçim tutanaklarının da kamuoyu ile paylaşılması gerektiğine dikkat çekerek basın mensuplarına gönderen Başkan Savaş, bu tutanakları yayınlayarak, kamuoyundaki söylentilere bir nokta koyduklarını ifade etti.

Halkın birleştirici bir başkandan yana tercih kullandığına dikkat çeken Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş,”Bu zaferden dolayı bize oy veren vermeyen herkese takraren teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz