Akıllı Cihaz pazarında kim önde?

08 Temmuz 2014 Salı, 11:41

Piyasa araştırma firması ComScore’un yeni yayınladığı Mayıs ayı raporu,ABD ‘de, Android ve Windows Phone kullanıcılarının oranında herhangi bir değişiklik olmadığını gösterdi.

Mart, Nisan ve Mayıs aylarını temel alan rapora göre ABD’deki akıllıtelefon sahibi kişi sayısı, Şubat’a göre yüzde 4 artarak 169 milyona ulaştı. Bununla birlikte işletim sistemleri arasında sadece iOS büyüme kaydetmeyi başardı; Android ve Windows Phone’un pazar payları hemen hemen aynı seviyede kaldı.

iOS cihazlarının tek üreticisi konumundaki Apple, cihazların yüzde 41.9’unu üreterek akıllı ceplerde birinci sıradaki yerini korudu. Samsung ise yüzde 27.8 ile ikinci sırada yer alırken, onu LG, Motorola ve HTC takip etti.

Android, yüzde 52.1’lik pazar payıyla en çok kullanılan akıllı telefon platformu olmaya devam etse de Mayıs ayında pazar payında herhangi bir artış kaydetmedi. iOS ise ABD’deki pazar payını yüzde 0.6 artırarak yüzde 41.9’a yükseltti. Windows Phone, yüzde 3.4 ile aynı seviyede seyrederken BlackBerry ve zaten “ölmüş” olan Symbian, düşüşe devam etti.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz