Akgöl:Sonuçlar Nettir…

03 Nisan 2014 Perşembe, 09:44
Akgöl:Sonuçlar Nettir…

Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, AKP’nin Hatay’daki sonuçlara yaptığı itirazın en doğal ve yasal hak olduğunu belirtti.

AKP’nin itirazı üzerine yaptığı açıklamasında, “Biz şaibe yapmak istesek de yapamayız zaten, yapımıza uygun değil. Sonuçlardan son derece eminiz” ifadelerine yer veren Milletvekili Hasan Akgöl, Seçim sonucundan sonra kaybedenin teşekkür ederek saygı duymasını beklediklerinin altını çizdi.

Oyların tekrardan sayılmasının söz konusu olmadığını dile getiren Hasan Akgöl, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı’nın Lütfü savaş olduğuna vurgu yaparken, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:
“şaibeyle alakalıysa zaten tüm Türkiye biliyor, bu seçimde AKP’nin şaibeli bir dönem geçirdiğini herkes biliyor. Elektrik kesintileri bunun en baş örneği. Hatay‘da elektrik çok yerde kesildi. Biz buna rağmen hiçbir şey söylemiyoruz.

Kaybetmenin üzüntüsüyle tüm ilçelere ayrı ayrı itiraz ediyorlar. Sandık başkanları vardı, o an niye itiraz edilmedi de şimdi itiraz ediliyor? Saygıyla karşılıyorum ama itirazdan hiçbir şey çıkmayacak. Biz şaibe yapmak istesek de yapamayız zaten, yapımıza uygun değil. Sonuçlardan son derece eminiz. Hatta biz farkın şu anki farktan çok daha ileri boyutlarda olması gerektiğine inanıyoruz.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz