Akgöl:en az 5 milletvekili çıkaracağız…

20 Mart 2015 Cuma, 11:29
Akgöl:en az 5 milletvekili çıkaracağız…

CHP Milletvekili Hasan Akgöl, Partisi’nin 7 Haziran’da Hatay’da 10 milletvekilliğinden asgari 5’ini çıkartacağını öne sürerken, “Hatay’da 6 Milletvekilliği CHP’nin olursa da kimse sürpriz karşılamasın” görüşünü dile getirdi.

AKGÖL, Amik Ovası’nın sorunlarının ele alınacağı Meclis Araştırması’na Hatay AKP’li Milletvekilleri’nin HAYIR dediğini hatırlatarak; ”Biz, Amik çiftçisinin yıllardır kanayan yarasının TBMM Genel Kurulu’nda ele alınmasını istedik. Bu şekilde açılacak Meclis Araştırması ile kurulacak Komisyon marifetiyle, bölgeye parlamenterler uzmanlar gelir, sıkıntıları yerinde gözler, çiftçinin ihtiyaçları belirlenir ve çözüm yolları bulunurdu. Ancak CHP olarak bizim bu yöndeki önergemize, AKP’nin Hatay Milletvekilleri de dahil HAYIR demesi üzerine, Meclis çoğunluğu da onların elinde olması nedeniyle önergemiz reddedildi” dedi.
Akgöl: AKP’nin Hatay’da tükenme noktasında olduğunu savunan CHP Milletvekili Hasan Akgöl, CHP’nin Türkiye genelinde sağlayacağı başarı ile iktidara geleceğini, ülkenin içinde bulunduğu çıkmazdan ancak bu şekilde kurtulabileceğini sözlerine ekledi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz