Son Dakika
19 Ocak 2018 Cuma

Akgöl’den Soru Önergesi…

21 Kasım 2013 Perşembe, 10:13
Akgöl’den Soru Önergesi…

CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, Ahmet Atakan’ın ölümü ile ilgili yaptığı haberden dolayı RTüK tarafından cezalandırılmak istenen Ulusal Kanal için Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle soru önergesi verdi.
Akgöl “Bu ceza ıleri demokrasinin ileri örneklerinden biri midir?” diye sordu.

CHP Milletvekili Akgöl sunduğu önergede,“ üst Kurul kararında, yayıncının farklı görüşlere yer vermediğini belirtilmektedir. üst Kurul bu güne kadar hangi yayıncı kuruluşlardan böyle bir yayın gerçekleştirmesini istememiştir?

üst Kurulun böyle bir beklenti içine girmesi açıkça yayının içeriğine müdahale etmek değil midir?

Bir milletvekilinin açıklamalarından ötürü yayıncı kuruluşun cezalandırılması Türkiye Cumhuriyeti Anayasasına aykırı bir uygulama değil midir?

Türkiye basın özgürlüğünü teminat altına almış demokratik bir siyasal rejime sahip midir? RTüK gezi eylemlerinin başladığı günden bu yana bazı yayıncı kuruluşları özel olarak takip altına almış mıdır?

Ne zamandan itibaren yayıncıların resmi makamların ilk izlenimlerine dayanarak yaptıkları açıklamalara paralel bir yayın gerçekleştirme yükümlülüğü bulunmaktadır?
şeklinde birçok soruya yer verdi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz