Akgöl; Asya Radyo’da zehir zemberek konuştu…

30 Mayıs 2014 Cuma, 14:10

Akgöl: Gezi Eylemlerinde Ölen Gençlerin Ailelerinden Özür Diliyorum…

CHP Hatay milletvekili Hasan Akgöl; Hatay Asya Radyo’da Deniz Özdoğan’ın hazırlayıp sunduğu “Beyaz Sayfalar” programında konuştu.

Gezi Parkı Olayları’ nın yıldönümü nedeniyle ağırlıklı olarak bu konu üzerine konuşan Akgöl: “ Ben Armutlu’da o dönem hep vardım. O günlerde tomaların üzerine çıktığım, sıkılan suların önüne siper olduğum ve gençleri korumaya çalıştığım için haber konusu oldum ve eleştirildim. Bu konuda kim ne kadar isterse eleştirebilir. Elbette orada olacaktım.

Millet bana vekili olma görevi vermişse bu görevimi Ankara’da makamda oturarak mı yerine getirecektim? Tabiî ki bu kabul edilemez! Benim dünya ve siyaset görüşüme terstir.

Ne yapacaktım, bir köşede durup izleyecek miydim? Bu bir milletvekiline yakışır mı? Beni bu konuda eleştiren dilediği kadar eleştirebilir. Bunu önemsemiyorum. Ben yapmam gerekeni yaptım. Tekrar söylüyorum, evet oradaydım; şimdi olsa yine olurum!” diyerek kendisini eleştirenlere tepki gösterdi.

 

Gezi Eylemleri sırasında hayatını kaybeden gençler ve aileleriyle ilgili Akgöl: “Hepsini sevgi ve rahmetle anıyorum. Mekânları cennet olsun.

Ailelerine gelince, ne yazık ki ben yüzlerine bakamıyorum. Bu ülkede yetkisi olan hiç kimsenin de bakamıyor olması gerekir. O gençlerimiz sadece demokratik haklarını kullandıkları için öldürüldüler. Üzerinden bir yıl geçmesine rağmen ya hala suçlular tespit edilmedi deniyor ya da davalarda henüz sonuca varılmadı. Yüreklerine bir damla su dahi serpemedik. Ben hepsinin ailesinden özür diliyorum.” Dedi.

 

Ülkemizde ve özellikle de ilimiz Hatay’da yoğun biçimde yaşayan Suriyeli sığınmacılarla ilgili görüşlerine başvurduğumuz Milletvekili Akgöl sınır ve il güvenliğimiz konusunda kesinlikle güvende olmadığımızı söyledi.

Akgöl: “Şu an kesinlikle güvende değiliz. Allah’a emanet yaşıyoruz. Sığınmacıların kaydının olmaması, nerede yaşadıklarının bilinmemesi ve sınırlarımızın gerektiği şekilde korunmaması tehlikeyi arttırıyor” şeklinde konuştu.

Deniz Özdoğan’ın sunumuyla gerçekleşen CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl’ün konuk olduğu “Beyaz Sayfalar” kaçıranlar ve tekrar dinlemek isteyenler için 1 Haziran Pazar günü Saat:14.00’te banttan 96,2 Hatay Asya Radyo ve www.asyaradyo.com’dan dinlenebilecek.

 

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz