Son Dakika
23 Ocak 2018 Salı

Akgöl; eleştirilere cevap verdi…

04 Haziran 2013 Salı, 22:14
Akgöl; eleştirilere cevap verdi…

Milletvekili Hasan Akgöl son zamanlarda kendisiyle ilgili yapılan eleştilere cevap verdi… Vekil Akgöl’ün açıklaması aynen şöyle:
 
“Son günlerde şahsım, sosyal medya üzerinden hedef alınarak aynı merkezin replikleri ile Hatay özelinde Provokatör olarak gösterilmeye çalışılıyor. AKP yandaşları Hatay ilinde olduğu gibi yurdun dört bir yanında gerçekleşen hak arama eylemlerinin provokatörleri olarak CHP Milletvekillerini ve CHP’yi hedef göstermek gibi bir, ahmaklığın telaşına kapılmışlardır. Dostlar bu en hafif deyimiyle aymazlıktır. Gezi Parkı Eylemleri’ni Başbakan ve ıstanbul valiliğinin tavırları provoke etmeye başladığı ve eylemler yurdun dört bir yanına yayıldığı andan itibaren, hükümete yurttaşların üstüne böyle ölçüsüzce gitmeyin diye adeta yalvardık. Ama Recep Tayyip Erdoğan dediğim dedik çaldığım düdük demeye devam etti ve olayları bu noktaya getirdikten sonrada gözü yaşlı Bakan’a vekâleti bırakarak FAS’a -fiso konuşmaya gitti. 
 
Mal bulmuş mağribi gibi şehidimiz Abdullah Cömert’in ölüm haberini kamuoyuyla paylaşmamızı Provokasyon olarak nitelemeye başladılar. BU AçIKLAMAYI YAPMADAN öNCE, ıL EMNıYET MüDüRüYLE GöRüşEREK BıLGı ALDIM. RAGIP BEY KAFASINA ıSABET EDEN KURşUNLA öLDüğüNü ıFADE ETTı. DEVLET HASTANESıNDE CöMERT KARDEşıMıZE ıLK MüDAHALEYı YAPAN DOKTOR KURşUN ıSABET ETMış DEDı. Hatay Valisi Sayın Lekesiz Anadolu Ajansına yaptığı açıklamada “Vali Lekesiz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 3 Haziran günü saat 23.35 civarında Armutlu Mahallesi’ndeki gösterilerde bir vatandaşın henüz kimliği tespit edilemeyen kişiler tarafından ateşli silahla vurularak yaralı vaziyette hastaneye götürüldüğünü, bu kişinin hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybettiğini bildirdi. Lekesiz, elde edilen ilk bilgilere göre hayatını kaybeden vatandaşın Hatay ili Belen ilçesi nüfusuna kayıtlı Gazi Mahallesi’nde ikamet eden Abdulah Cömert (22) olduğunun anlaşıldığını söyledi.” 
 
Daha sonra sosyal medyada kendilerine AK Gençlik diyen AKP Gençlik kollarına mensup kişilerce kafasının sopalarla darp edildiği yönünde haberler geçmeye başlayınca, HATAY’DA DAHA BüYüK PROVOKASYONLARIN öNüNE GEçMEK VE HALKIN BıR BıRıNı BOğAZLAMASINI öNLEMEK ADINA, ULUSAL MEDYANIN üç MAYMUNU OYNADIğI BıR DöNEMDE HALKIMIZA DEVLETıN MüLKı ıDARE AMıRLERıNDEN ALDIğIM BıLGıYı AKTARDIM. HATAY’DA VE YURDUN DığER ıLLERıNDE DAHA BüYüK BıR KARGAşANIN öNüNE GEçMEK ıçıN YAPTIğIM AçIKLAMA PROVOKASYON OLARAK NıTELENDıRıLıYOR. BU KAMPANYANIN MERKEZı HALKIN HAKLI EYLEMıNDEN RAHATSIZLIK DUYANLARDIR. 
 
Olayların başladığı günden beri doğru düzgün uyumuyorum. Müdahalelerin gençleri çileden çıkarttığı yerlerde sabahın 4’üne 5’ine kadar gençleri sakinleştirmeye çalışıyorum. Bunun böyle olduğunu mülkü idare amirleri ve halkımız çok iyi bilmektedirler. 
 
Buradan açıkça ifade ediyorum ki, biz CHP Milletvekilleri yaşananlar karşısında sessiz kalmayacağız. TEHDıTLERE, KüFüRLERE PABUç BIRAKACAK OLSAM CUMHURıYET HALK PARTıSıNDE SıYASET YAPMAZ, HALKIN DOSTLARININ YANINDA SAF TUTMAZDIM. 
Bir halk değerlerine sahip çıkmaya başlamıştır. Olayları neden sebep ilişkisi içerisinde değerlendirmek gerekir. Türk halkının yaptığı, biriken tepkinin açığa çıkmasıdır. TC’nin kaldırılması girişimleri, Ayran tavsiyesi, ıçki satışlarına getirilen kısıtlamalar, Milli bayramların kutlama biçiminin değiştirilmesi, ulusal kurtuluş savaşının kahramanlarına kurucu öndere Ayyaş denmesi vb… birçok olay yaşanan protestoların gerçek sebebidir. 
 
HALKIMIZ KıMıN PROVOKATöR, KıMıN HALKIN DOSTU OLDUğUNU BıLıYOR
Abdullah Can Cömert Kardeşim mekânın Cennet olsun, Allah Rahmet eylesin. Sevenleri, Ailesi ve Tüm CHP örgütlerimizin Başı sağ olsun. Katilleri yargı önüne çıkarılıp hesap verene kadar bu olayın takipçisi olacağız. Saygılarımla…”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz