Son Dakika
21 Temmuz 2018 Cumartesi

Akdeniz Oyunları

12 Şubat 2009 Perşembe, 10:39
Akdeniz Oyunları

Hatay 1. Amatör Küme takımlarından Antakya Gençlerbirliği’nin Kulüp Başkanı ısmail Hakkı Ağlar, 2017 yılında Akdeniz Oyunları’na evsahipliği yapmak için proje hazırladıklarını belirterek, ”Eğer birlikteliği sağlayabilirsek, bunda başarılı olabiliriz” dedi.
 
Ağlar, Büyük Antakya Oteli’nde düzenlediği toplantıda, medeniyetin beşiği olan Hatay ve komşu ülke Suriye’nin Lazkiye şehri ile projeyi hayata geçirmeyi planladıklarını söyledi.
 
Dünyada ilk olimpiyat oyunlarının Hatay’da yapıldığına dikkati çeken Ağlar, ”2017 yılında Akdeniz Oyunları’na evsahipliği yapmak için proje hazırladık. Eğer birlikteliği sağlayabilirsek, bunda başarılı olabiliriz. Projenin her türlü sponsor desteği şimdiden hazır. ınanıyorum ki, her iki ülkenin başbakanları, bakanları, belediye başkanları, spor kuruluşları, sivil toplum örgütleri ve halkı el ele verir ise Akdeniz Oyunları 2017 yılında Hatay ve Lazkiye’de yapılır. Bu büyük organizasyon ilimizi sporda 50 yıl ileriye götürebilecek, aynı zamanda da ekonomimize çok ciddi açılımlar ve kazanımlar sağlayacaktır. Her türlü taslak programını hazırladığımız bu projeye her kademesinde destek vereceğimizi ilan ediyoruz” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz