Akdaş’tan Davet…

03 Şubat 2014 Pazartesi, 10:23
Akdaş’tan Davet…

Milliyetçi Hareket Partisi Hatay ıl Başkanı Adnan Akdaş, 11 yıldır iktidarda bulunan AKP’nin Hatay’a gereken yatırımı yapmamasından dolayı Adana ve Gaziantep’in arkasında kaldığını eleştirerek, “11 yıldır neredeydiniz?” serzenişinde bulundu.

Hatay’ın Yayladağı ilçesinde Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mete Aslan’la esnaf ve belde ziyaretlerini sürdüren MHP Hatay ıl Başkanı Adnan Akdaş yaptığı konuşmasında, Hatay’ın en güzele, en iyiye layık olduğunu; ama on bir yıldır Hatay’ı ve Hatay’ın meselelerini bilmeyen iktidarın kurbanı olduğunu belirterek, istihdama, üretime ve yatırıma dayalı olmayan politikalar yüzünden Hatay’ın, Gaziantep ve Adana’nın gerisinde kaldığını iddia etti.

Yayladağı ilçesinden AKP iktidarına yüklenen Adnan Akdaş, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Hatay’ın, Gaziantep ve Adana’dan ne eksiği var? Gaziantep ve Adana’yı gördükten sonra yüzünüz kızarmıyor muydu? Soruyorum sizlere; iki dönemdir Antakya Belediyesi’nde hangi iktidar ve kim vardı? Antakya’yı görmüyor musunuz? Antakya’dan bir Adanalı ve Gaziantepli gibi memnun musunuz? Antakya’nın bu hale gelmesinin utancı kime aittir?”
ıktidara tabi olmayan ıskenderun ve Dörtyol gibi iki ilçenin Antakya’dan daha modern şehirlere dönüştüğüne dikkat çeken Adnan Akdaş, “Yayladağı bile güzelleşirken, on bir yıl iktidar olanların sanki hiç iktidarda olmamışlar gibi vaatlerde bulundular. şimdi kalkmışlar Hatay’a çağ atlatacaklarını utanmadan söylemektedirler.” dedi.

Bunlardan daha üzücü olan da, artık köyden hiçbir farkı olmayan, hiçbir cazibesi kalmayan Antakya’yı bile yönetemeyenlerin, şimdi Büyükşehre talip olduklarını kaydeden MHP ıl Başkanı Adnan Akdaş, “Yapacağız, edeceğiz” gibi hayaller peşinde koşuyorlar. Hataylı bu oyunlara gelmeyecektir, seçimde Hatay’ın ve Antakya’nın hesabını bu iktidardan soracaktır.” açıklamasında bulundu.

Antakya dahil tüm ilçeleri Hatay’ın gururu olan ıskenderun ilçesi gibi yapma taahhüdünde bulunduklarını ifade eden Adnan Akdaş, MHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mete Aslan’ın, Hatay’ı şaha kaldıracağı sözünü verdi.
Mete Aslan’ın, Hatay’ın her ilçesinin artık yaşanabilir, gurur verici bir şehre dönüşeceğini belirten ıl Başkanı Adnan Akdaş, “Her ilçemizin ıskenderun gibi olmasını isteyenlerin, seçimde MHP’nin üç hilali altında toplanmaya davet ediyorum” çağrısında bulundu.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz