Son Dakika
24 Eylül 2018 Pazartesi

Akademi Hizmetiyle Fark Yaratacak

30 Eylül 2011 Cuma, 09:13
Akademi Hizmetiyle Fark Yaratacak

özel Akademi Hastanesi Başhekimi Op. Dr. ıbrahim Yaman, amaçlarının kentte sağlıkta hizmet kalitesini yükseltmek ve güvenilir Hastane imajını Antakyalı hemşerilerinin zihinlerine yerleştirmek olduğunu söyledi.
Başhekim Yaman, hastanenin açılışı nedeniyle düzenlediği basın toplantısında, Bir profesör, iki doçent ve 32 doktordan oluşan geniş kadrolarının yanı sıra, 5 modern ameliyaşane, 2 doğumhane, tam donanımlı bir endoskopi ünitesi, modern donanımlı bir fizik tedavi salonu, 14 yoğun bakım yatağının yanı sıra 22 yeni doğan yoğun bakım ünitelerinin mevcut bulunduğunu ifade eden Yaman 11 bin 500 metrekare kapalı alan, 10 katlı modern bir bina, 101 yatak ve gelişmiş sağlık teknolojisi ile hizmete giren kurumun ”özel hastane” ayrıcalığını bölge insanına yaşatacağını dile getirdi.
Antakya’nın güvenilir hastanesi imajını halkın zihinlerine yerleştirmek istediklerini belirten Yaman, ”Kadın, erkek, yaşlı, genç, her ferdin her türlü rahatsızlığında hiç tereddüt etmeden, gönül rahatlığıyla başvurabileceği, hiçbir ticari ve veya parasal kaygı olmadan, her türlü sağlık hizmetini, tedaviyi, sağlık danışmanlığını alabileceği bir sağlık kurumuna sahip olması son derece önemlidir. ışte Akademi Hastanesi bu ihtiyacı karşılamak için yola çıktı” ifadelerini kullandı.
Bölgenin en kapsamlı yeni doğan yoğun bakım ünitesi kurduklarını, “Yeni doğan yoğun bakım ünitesinin” geniş kapsamlı tutulmasının bölgenin bu konuda duyduğu ihtiyaçtan kaynaklandığını belirten Yaman: “Boş yatak yokluğundan dış sevklerin yapıldığı, anında müdahale yapılamadığı için bebek ölümlerinin yaşanabildiği bir alana yatırım yapmak bizim için bölgenin ihtiyaçlarına cevap vermek demekti.” şeklinde konuştu.
Yaman, Ortopedi, çocuk hastalıkları, çocuk cerrahisi, üroloji, Genel cerrahi, Beyin cerrahisi, Kulak Burun boğaz, Kardiyoloji, Nöroloji, Dahiliye, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Cildiye, Psikiyatri, Fizik Tedavi, Göğüs Hastalıkları, Diş sağlığı ve çene Cerrahisi, Anestezi, Mikrobiyoloji, Biyokimya, Radyoloji ve Acil olmak üzere branş sayısında da bölgenin en iddialı hastanesi olmanın gururunu yaşadıklarını söyledi.
Hastanenin tüm kurumlarla (SSK, BAğKUR, Emekli Sandığı) anlaşmalı olduğunu vurgulayan Yaman sosyal güvencesi olmayan hastalara da en uygun şartlarda hizmet sunmaya hazır olduklarını ifade ederek açıklamasını bitirdi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz