Son Dakika
23 Eylül 2018 Pazar

Akademi Hastanesi Açıldı…

13 Kasım 2011 Pazar, 13:51
Akademi Hastanesi Açıldı…

özel Antakya Akademi Hastanesi düzenlenen açılış töreniyle hizmet vermeye başladı.
 
Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, açılış töreninde yaptığı konuşmada, bireysel ve toplumsal hayat açısından sağlık her işin başı olan bir kültür gelindiğini söyledi.
 
 
 
Sağlık hizmetlerinin tüm imkanlarını seferber ederek, kalitesini artırmak ve sağlık hizmetlerine erişebilmeyi kolaylaştırmanın başta resmi kurum ve kuruluşların sorumluları olarak kendilerinin ve aynı zamanda herkes için bir görev olduğunu ifade eden Lekesiz, ”Bu tür özel sektörün yaptığı hastanelerde hiç kuşkusuz rekabetin olduğu yerde rehavet olmaz yaklaşımı ilkesiyle diğer sağlık birimlerimizdeki sağlık hizmetlerinin kalitesini artırabilmesi ve standardın yükselmesi anlamında önemli bir katkı yapacaktır” diye konuştu.
 
özel Antakya Akademi Hastanesi Başhekimi Operatör Dr. ıbrahim Yaman da, insanların mutluluğu ve sağlığı için üst düzeyde bir sağlık hizmeti sunmayı hedeflediklerini kaydetti. Sağlık hizmeti sunarken güvenilir, insana ve çevreye saygılı, hasta haklarına ve tıbbi etik kurallara saygılı olmak gibi ahlaki değerleri ön planda tuttuklarının altını çizen Yaman, şöyle devam etti: ”Akademi Hastanesi olarak, deneyimli ve güvenilir hekim kadrosunu günümüzde en gelişmiş sağlık teknolojisi ile buluşturduk. Yanlarına eğitimli, saygılı, güleryüzlü bir yardımcı sağlık ekibi oluşturduk, modern, konforlu binamızda sağlık hizmetini Hatay halkına en üst seviyede sunabilme iddiasıyla yola çıktık. Hasta profilinin ihtiyaçları ve talepleri ön planda tutuldu.
 
 
Ticari kaygılardan çok, yıllardır. ıçinde bulunduğumuz sağlık ortamının bize öğrettikleri ve hekimlik hayatımızdan edindiğimiz deneyimlerle hastalarımızın bir hastaneden en üst düzeyde ve en konforlu şekilde hizmet alabilmesi, başka şehirlerdeki hastanelere ihtiyaç duymaması konusunda özel hassasiyet gösterdik”
özel Antakya Akademi Hastanesi’nin 10 katlı, 101 yataklı, 11 bin 500 metre kare kapalı alana sahip olduğunu belirten Yaman, ayrıca hastanelerinde Radyoloji ünitesi, MR, bilgisayarlı tomografi, 4 boyutlu renkli doppler ultrasonlar, mamografi, floroskopi, kemik dansitometri ve konvansiyonel röntgen olmak üzere her türlü modern görüntüleme sisteminin bulunduğunu söyledi.
 
Hastanede 21 branşta 1’i profesör, 2’si doçent, 32’si uzman ve operatör olmak üzere 37 doktor, 1 eczacı, 1 diyetisyen, 112 sağlık personeli, 124 bilgi işlem ve idari personelin, 58 teknik eleman ve 7 güvenlik elemanı olmak üzere toplam 340 kişinin çalıştığını belirten Yaman, vatandaşlara en iyi hizmeti sunmaya çalışacaklarını kaydetti.
 
 
Açılışa CHPHatay Milletvekilleri Mehmet Ali Ediboğlu, Refik Eryılmaz ve Hasan Akgöl, Antakya Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Güven, ıskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek, ıl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mustafa Başoğlu, ıl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet çincin, ıl Sağlık Müdürü Mustafa Kiremitçi ve davetliler katıldı.
 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz