Son Dakika
24 Ocak 2018 Çarşamba

Ahilik Kültürü Haftası Başlıyor…

09 Ekim 2009 Cuma, 17:59
Ahilik Kültürü Haftası Başlıyor…

Hatay’da “Ahilik Kültürü Haftası” kutlamalarında, “Mobilya Aksesuar, Ayakkabı ve El Sanatları Sergisi” açılacağı bildirildi. Hatay Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliği (HESOB) Başkanı Abdulkadir Teksöz, yazılı açıklamasında, etkinlikleri 12–18 Ekim tarihleri arasında büyük bir coşkuyla kutlayacaklarını belirtti.
 
Kutlama programı hakkında bilgi veren Teksöz, şunları kaydetti: “Ahilik Kültürü Haftası 12 Ekim Pazartesi günü sabah saat 08.00 de Atatürk anıtına çelenk koyma töreni ile başlayacak. Ardından aynı gün öğleden sonra Saat 14.00’ de Hatay Kültür Merkezinde Mobilya Aksesuar, Ayakkabı ve El Sanatları Sergisi açılacak ve aynı yerde saat 14.30’ da konferans düzenlenecek.
 
14 Ekim çarşamba günü saat 13.30 da vefat eden esnaf ve sanatkarların ruhlarına Habib-i Neccar Camide Mevlid-i şerif okutulacak. Yine aynı gün saat 15.00’ de Antakya Asri mezarlığına gidilecek burada vefat eden esnaf ve sanatkarlarımızı mezarları başında dua okutulacak. Tüm esnafımızın kutlamalara iştirak etmesini bekliyoruz.”dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz