Son Dakika
22 Temmuz 2018 Pazar

AGC’den Güzel Hareket

05 Temmuz 2012 Perşembe, 10:57
AGC’den Güzel Hareket

28. Erhan Aksay-Osman çalgın (Kütük) futbol turnuvasında mücadele eden Antakya Gazeteciler Cemiyeti futbol takımı ( AGC) geçen yıl olduğu gibi bu yılda futbolun güzelliklerini sergilemeye devam ediyor.
 
 
 
Haber Merkezi
 
 
 
Antakya Gazeteciler Cemiyeti futbol takımı, Antakya belediyesinin öncülüğünde bu yıl 28.’si düzenlenen Erhan Aksay-Osman çalgın (Kütük) futbol turnuvasında, 16 yaşındaki Serpil Teke isimli bayan oyuncuyu oynatarak futbolun sadece kazanmak olmadığını tüm futbolseverlere göstererek, turnuvaya renk kattı. 
 
 
 
5 grupta 36 takımın mücadele ettiği turnuvada Antakya Gazeteciler Cemiyeti futbol takımı son maçını Payas Belediye ile oynadı. Nazım Koka sahasında oynanan maçı CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl’de izleyerek destek verdi. 
 
 
 
AGC futbol takımı, Payas Belediye maçına ilk on birinde 16 yaşında Serpil Teke isimli bayan oyuncuyu oynatarak maçı izleyenlerin ve diğer takımların takdirini kazandı. 
 
 
 
Antakya Gazeteciler Cemiyeti takımı Serpil Teke ile çıktığı maça hızlı başladı. Maça atak başlayan AGC takımı girdiği bir çok pozisyonu değerlendiremezken, 16. dakikada aradığı golü Osman Bayar’ın attığı gol ile buldu ve maçta 1-0 öne geçti. Maçta daha sonra dengeyi sağlayan ve ataklarını arttıran Payas Belediye 27. dakikada Oktay’la beraberliği sağladı. Payas Belediye daha sonra 32. dakikada Savaş’ın ayağından bir gol daha bularak maçta 2-1 öne geçti. ılk yarının son dakikasında Oktay ile bir gol daha atan Payas Belediye ilk yarıyı 3-1 galip tamamladı. ıkinci yarıya da atak başlayan Payas Belediye 42. dakikada Ali, 46. dakikada Savaş’ın ayağından iki gol daha atarak maçı 5-1 kazandı ve gruptan çıkmayı garantiledi. Maçlarını centilmence sürdüren ve örnek bir tutum sergileyen Antakya Gazeteciler Cemiyeti futbol takımı, puan barajının yüksek olduğu grupta 9 puan toplamasına rağmen üst tura çıkamadı.
 
 
 
28. Erhan Aksay-Osman çalgın (Kütük) futbol turnuvasında üst tura çıkacak 16 takımın belirlenmesi sonrası 9 Temmuz Pazartesi günü Antakya Belediyesinde kura çekimi yapılarak aynı gün eleme maçları oynanmaya başlayacak.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz