Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe

AGC’ den Lekesiz’ e Ziyaret…

16 Aralık 2009 Çarşamba, 16:42
AGC’ den Lekesiz’ e Ziyaret…

AGC Yönetim Kurulu Ahmet Abdullahoğlu Başkanlığında Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz’i makamında ziyaret etti. Gerçekleştirilen kongre sonrası Ahmet Abdullahoğlu Başkanlığında yönetime yeni seçilen üyeler Zafer Sarı, Sadullah Ergin, Ali Yolcu ve Hasan Okay’dan oluşan yönetim kurulu üyeleri Vali Lekesiz’le yaklaşık bir saat kadar görüşme fırsatı buldu. Nezaket amacı taşıyan ziyaret sırasında Hatay ile ilgili sorunlar ve gelişmeler sohbet konusu oldu.
 
Lekesiz, göreve yeni seçilen Antakya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Ahmet Abdullahoğlu ve yönetim kurulu üyelerini kabulünde yaptığı konuşmada, basının yapılan kamu hizmetlerinin topluma anlatılması noktasında önemli bir işlevi yerine getirdiğini söyledi.
 
Basının enerjisini toplumu aydınlatmak için en iyi şekilde kullanması gerektiğini ifade eden Lekesiz “Havalanının hizmete açılması, Türkiye ile Suriye arasındaki vize uygulamasının kaldırılmasıyla oldukça hareketlenen kentimizde basın da bundan nasibini alıyor. Basın, birleştirici ve yapıcı bir eleştiri ile Hatay’ ın birlikteliğine uygun bir şekilde çalışmalıdır. çünkü kentin gelişimi, daha iyi noktalara gelmesi için basına da büyük görev düşüyor. Küresel düzeyde rekabet edebilmek için yerel düzeyde birliktelik şart. Sağlık, eğitim, ulaşım gibi alanlarda yaptığımız çalışmaların topluma en iyi şekilde anlatılması noktasında basına çok ihtiyacımız var” şeklinde konuştu.
 
 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz