Son Dakika
21 Temmuz 2018 Cumartesi

Ağaçlar Katledilmeye Devam Ediyor…

11 Ocak 2012 Çarşamba, 09:44
Ağaçlar Katledilmeye Devam Ediyor…

Asker, “Ne elektrik tellerine, ne yaya ve taşıt yoluna, nede çevreye zarar vermediği halde parkımızda ağaçlar katledilmiştir”
 
 
 
Antakya’da yapılan hiçbir çalışma veya projeye zarar vermediği halde ağaçların Antakya Belediyesi ekiplerince katledilmeye devam ettiğini iddia eden Antakya çevre Koruma Derneği Başkanı Selda Asker yaptığı yazılı açıklamada; “Ne elektrik tellerine, ne yaya ve taşıt yoluna, nede çevreye zarar vermediği halde parkımızda ağaçlar katledilmiştir 50-60 yaşında kaç ağaç gitti etrafımıza bakalım bu yaşlara kadar gelmiş ve hayata tutunmuş kaç akrabamız var? Aynı şey değil midir? Bizim ciğerlerimiz gölgeliklerimiz kurdun kuşun yuvaları ağaçların ne dili nede günahları var” dedi.
 
Asker açıklamasının devamında, “Aylardır mücadelesini verdiğimiz, kökleri açıkta kalınca ölmeye mahkûm olacak dediğimiz Belediye Parkındaki ağaçlardan bir tanesi ilk rüzgârda devrildi. Kökleri hava alıp, aylarca açıkta kalınca ortalama vazo ömrünü kullanan ağaçlar, devrilip, çürüyüp ölecek demiştik.
 
 
 ışte sonuc: ılk rüzgârda Asi Nehrine devrilen ağaç ekipler tarafından apar topar kaldırıldı. Yeşillikler ıçinde bir Antakya hayalimizde bizim bu manzaralar ancak kâbusumuz olur. Bu saatten sonra dualarımız kalan ağaçları Allah’ın koruması olur ancak. Buyurun size yapılan peyzaj çalışmasında korunan ağaç tablosu…” ifadelerine yer verdi.
 
 
Açıklamasının sonunda, Antakya belediyesini biran önce kendine çekidüzen vererek, ağaç kesimlerini durdurmaya davet ettiklerini kaydeden Asker, “Yapılan bu kesimleri kamuoyunun vicdanına bırakıyoruz. Antakya çevre Koruma Derneği olarak yaşanası bir Antakya için var olan yeşili koruma ve geliştirme bilinci ve sorumluluğu olan bir kentli bilinciyle belediyemizi ağaç kıyımlarından dolayı insafa davet ediyoruz.” Dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz