Ağaç Hayattır…

03 Nisan 2014 Perşembe, 09:36
Ağaç Hayattır…

Antakya çevre Koruma Derneği (AçKD) ile Uğur Hazırlık Anadolu Lisesi öğrencileri Narlıca Yolağzı ılköğretim Okulunda ağaç dikimi gerçekleştirdi.

Okul bahçesinde gerçekleşen ağaç dikiminde konuşma yapan Antakya çevre Koruma Derneği Başkanı Selda Asker, Bugünkü etkinlikteki amacımız, çocuklara doğanın ön önemli parçalarından biri olan ağacın önemini kavratmak ve fidan dikmeyi öğretmek olduğunu söyledi.

Başkan Asker, “Mevsimin ağaç dikme mevsimi olması nedeniyle Antakya çevre Koruma Derneğimizin geleneksel ağaç dikim etkinliği Uğur Anadolu Hazırlık Lisesi’nin öğrenci temsilcisi ve gönüllü üyemiz Dünyaya gözünü deneğimizde açan Deniz özdemir’in başvurusu ile Narlıca Yolağzı ılköğretim Okulu ile beraber orta dikme etkinliği düzenlediklerini sözlerine ekledi.

Mavi Selvi ve ıran çamlarından oluşan 50 fidan Antakya çevre Koruma Derneği Yönetim Kurulu üyeleri ile okul öğrencileriyle birlikte toprakla buluşturdular.

Narlıca Yolağzı ılköğretim Okulu Müdürü Mehmet Gün de, Ağaç dikiminde ötürü Antakya çevre Koruma Derneği Başkan Selda Asker ile yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz