Son Dakika
21 Ocak 2018 Pazar

Aday Kılıçlar: oyunuza sahip çıkın…

25 Nisan 2013 Perşembe, 17:33
Aday Kılıçlar: oyunuza sahip çıkın…

ATSO Başkan adayı iki ertelemeden sonra nihayet 11 Mayıs’ ta yapılacağı açıklanan oda seçimleriyle ilgili askıya çıkan seçmen listelerinin mutlaka kontrol edilmesi gerektiğini ifade etti. Oda seçimlerinde son dönemece girildiğini belirten ATSO Başkan adayı Mehmet Kılıçlar şunları söyledi:
 
 
“Bildiğiniz üzere Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Seçimleri 11 Mayıs Cumartesi günü yapılacaktır. Listeler dün itibariyle askıya çıkmış olup 26 Nisan Cuma gününe kadar askıda kalacaktır. Oda üyelerinin bu süreçte listede isimlerinin yer alıp almadığını seçimlerde oy kullanabilmeleri açısından mutlaka kontrol etmeleri gerekmektedir.”
 
 
Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkan adayı Mehmet Kılıçlar açıklamasını şöyle sürdürdü: “Seçme hakkına haiz olma adına yükümlülüklerini yerine getirdikleri halde isimleri listede yer almayanlar yasa gereği ılçe Seçim Kuruluna bir dilekçeyle itiraz ederek, listeye eklenmeyi talep edebilirler. Aynı zamanda listeler askıda olduğu süre içerisinde bu yükümlülüklerini yerine getirenler yine bir dilekçeyle ilçe seçim kuruluna başvurabilirler.”
 
 
Temel hak ve özgürlüklerden biri olan seçme ve seçilme hakkının kullanılması açısından seçmen listelerinin kontrol edilmesi gerektiğini belirten ATSO Başkan adayı Mehmet Kılıçlar “Hangi adayın sanayi ve ticareti yönetmek adına daha başarılı olacağını düşünüyorsanız o adayın seçilmesi adına oy kullanma hakkınıza sahip çıkmanız kentimiz ekonomisinin geleceği açısından büyük önem arz etmektedir. ” diyerek sözlerini noktaladı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz