Son Dakika
20 Temmuz 2018 Cuma

Acımasızca Kalemimizi Kırdılar…

24 Ocak 2012 Salı, 11:01
Acımasızca Kalemimizi Kırdılar…

Fırıncı, “19 yıl önce Ankara da evinin önünde, arabasına konan bombanın patlaması sonucu katledilen Uğur Mumcu aradan geçen bunca yıla rağmen unutulmadı ve unutulmayacak”
 
 
Atatürkçü Düşünce Derneği Samandağ şube Başkanı Tekin Fırıncı, 19 yıl önce bir suikaset kurban giden Uğur Mumcu’nun ölümünün 19. yılı münasebetiyle yaptığı açıklamasında; 19 yıl önce katledilen Uğur Mumcu’nun aradan geçen bunca yıla rağmen unutulmadığını ve unutulmayacağını söyledi. Fırıncı şöyle devam etti: “Gazeteci yazar Uğur Mumcu 24 Ocak 1993 günü, insanlık düşmanı, cumhuriyet düşmanı, çağdaşlaşma düşmanı, yobazlığın maşası katillerce Ankara da evinin önünde, arabasına konan bombanın patlaması sonucu suikasta kurban giderek yaşamını yitirmiştir. Aydınlarımıza birer birer kurşun sıkılırken, birileri korkudan bir köşeye çekilirken, o hiç korkmadan kalemine alıyordu ülkedeki adaletsizliği, terörü, silah kaçakçılığını, laik ülke temellerine dinamit döşeyenleri.
 
 Hiç çekinmeden, bir an ölümden bile korkmadan, Kemalizm’i, Kuvayi Milliye ruhunu oluşturmak için vatanı elleri kanlı, cepleri yeşil para dolu satıcılardan kurtarmak için yazdı. Bir Pazar günü acımasızca kalemimizi kırdılar. Ama unutmamalılar ki, bir aydının düşüncelerini hala birileri savunuyor ve destekliyorsa o aydın ölmemiştir. Yaşıyordur, yaşayacaktır. Uğur Mumcu’suz geçen 19 yılda halkı onu unutmadı. Uğur Mumcu’yu katledilişinin 19. yılında şahsım ve tüm yönetim kurulu üyelerim adına saygı ve minnetle anıyorum” Haber Merkezi

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz