Acil Tıp Teknisyenleri Günü…

24 Mart 2014 Pazartesi, 10:16
Acil Tıp Teknisyenleri Günü…

Türk Sağlık Sen Hatay şube Başkanı Hayrettin şahin Acil Tıp Teknisyenleri Gününü Kutladı.

şahin: “Türk Sağlık-Sen olarak Tüm Acil Tıp Teknisyenlerinin 22 Mart Acil Tıp Teknisyenleri gününü kutluyoruz.
Türk Sağlık-Sen olarak Acil sağlık hizmetlerinde yürütülen hizmet kalitesinin arttırılması, ihtiyaç ve beklentilerin karşılanması amacı ile üniversiteler bünyesinde uzaktan eğitim yöntemi ile Acil Yardım Teknikerliği unvanı verilmesi için programın açılması konusunda yoğun bir çalışma sürdürüyoruz.

ATT’lerin bu hakka en kısa zamanda kavuşması için Sağlık Bakanlığı ve YöK gerekli adımları bir an önce atmalıdır.
Acil Tıp Teknisyenlerinden özellikle bayanların resen ambulans şoförü olarak görevlendirilmeleri yapılmaktadır. şoförlük tazminatı dahi ödenmeyen Acil Tıp Teknisyenleri istekleri dışında şoför olarak görevlendirilmemelidir.

112 acil sağlık hizmetlerinde görev yapan personelin yemek ihtiyaçlarının karşılanmamasında yaşanan sorunlar çözüme kavuşturulmalıdır.
112 acil sağlık hizmetleri istasyonlarının fiziki mekânlarının günlük iş yoğunluğu ve personel sayısına göre standart hale getirilerek barınma sorunlarının giderilmelidir.

112 acil sağlık hizmetlerinin yürütülmesi için oluşturulan istasyonlarda görev yapan personelin rızası dışında başka istasyonlarda veya birimlerde geçici veya nöbet tutmak üzere görevlendirilmemelidir.

Türk Sağlık-Sen olarak 22 Mart Acil Tıp Teknisyenleri gününde sorunların çözümü için bir adım atılmasını bekliyoruz.”dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz