Son Dakika
19 Ocak 2018 Cuma

Abdullahoğlu’ndan, Lekesiz’e ziyaret…

28 Şubat 2013 Perşembe, 17:36
Abdullahoğlu’ndan, Lekesiz’e ziyaret…

Antakya Gazeteciler Cemiyet Başkanı Ahmet Abdullahoğlu ile yönetim kurulu üyeleri Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz’i makamında ziyaret etti. Ziyarette konuşan AGC Başkanı Ahmet Abdullahoğlu, “Geçtiğimiz aylarda yapmış olduğumuz kongreyle yeni yönetim kurulumuzu seçtik. Geç de olsa bugün ziyaretimizi sizlere gerçekleştiriyoruz” dedi. Sorumsuz bir basın yasasını kabul etmediklerini belirten AGC Başkanı Abdullahoğlu, “Bizler sorumluluk ifade eden bir basın yasası istiyoruz. Bir okul kantinini işletenden bir belge istenirken, bir gazete açmak isterken belge istenmiyor. Bir dilekçe vermesi yetiyor ve gazete açabiliyor. Biz bunu istemiyoruz” dedi.
 
 
LEKESıZ: HATAY’I DığER ıLLERDEN AYIRAN DEğERLER VAR
 
Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, basının yapılan kamu hizmetlerinin topluma anlatılması noktasında önemli bir işlevi yerine getirdiğini söyledi. Basının enerjisini toplumu aydınlatmak için en iyi şekilde kullanması gerektiğini ifade eden Vali Lekesiz, “Basın, birleştirici ve yapıcı bir eleştiri ile Hatay’ın birlikteliğine uygun bir şekilde çalışmalıdır. çünkü kentin gelişimi, daha iyi noktalara gelmesi için basına da büyük görev düşüyor” dedi.
 
 
Hızlı gelişen teknolojiye ayak uydurmak zorunda oldukları hususuna dikkat çeken Lekesiz, ”Artık hiç gitmediğimiz görmediğimiz uzak yerleri internet aracılığıyla bir tuşla görebiliyoruz. Bu yüzden çok değişik teknoloji dünyasında yaşıyoruz” dedi. Hatay’ı diğer illerden ayıran birçok değerin bulduğunu hatırlatan Vali Lekesiz, ”Diğer illerin değerlerini bir, iki üç diye sayabiliriz. Ama Hatay’ın değerlerini saydığımız zaman bir, iki, üç değil, beş, on, hatta 20’den daha fazla değerimiz var. Bunun sıkıntısını logo yaparken yaşadık. Ayrıca Hatay’ı en değerli kılan hoşgörü ve barış ortamı var. Barış ve kardeşlik ortamını da daima ayakta tutan Hataylı hemşerilerimi tebrik ediyorum” dedi. AGC Başkanı Ahmet Abdullahoğlu, Vali Lekesiz’e ziyaretin anısına plaket takdim etti.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz