Abdullah Cömert davası kaçırılmak isteniyor…

16 Haziran 2014 Pazartesi, 12:49

Antakya’daki gezi olaylarında başına gaz fişeği gelerek hayatını kaybettiği iddia edilen Abdullah Cömert’in Avukatı Hatice Can, davanın kaçırılarak, takipsiz bırakılmak istendiğini iddia etti.

Hatice Can konu ile ilgili yaptığı yazılı açıklamasında, 3 Haziran 2013 günü Antakya’da polis tarafından atılan gaz fişeği ile hayatını kaybeden Abdullah Cömert’in öldürülmesine ilişkin çok uzun süren soruşturma sonucu Şüpheli Polis memuru A. K. aleyhine düzenlenen İddianame ile Hatay 2.Ağır Ceza Mahkemesine kamu davası açıldığını hatırlattı.

Hatay 2.Ağır Ceza Mahkemesi’nin iddianameyi kabul ederek ilk duruşma günü olarak 4 Temmuz 2014 gününü belirlediğini ve yaptığı tensip kararı ile davanın taraflarına ve olayın görgü tanıklarına davetiye tebliğ edildiğini belirten Can, şöyle devam etti; “Kabul edilen iddianame ile TCK 81/1, 21/2 olası kastla insan öldürmeden yargılanacak olan Şüpheli polis memuru A.K. tutuklu olmadığı gibi halen Antakya’da görevi başındadır. Halen görevi başında olan sanık hakkında en ufak bir güvenlik kuşkusu ve nedeni olmadığı halde Sanık vekili davanın başka ile nakledilmesi talebinde bulunmuştur. Amaç davayı kaçırıp takipsiz bırakmaktır” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz