Abdocan’ın ruhuna bugün Kuran-ı Kerim Hatmi…

02 Haziran 2014 Pazartesi, 19:42

Gezi Olayları’nın şehitlerinden Abdullah Can Cömert, bugün(03-06-2014 Salı günü) ölümünün birinci yılında vurulduğu Armutlu Mahallesi’ndeki sokakta saat 22.30’ da anılacak. Abdullah Cömert için Anma töreni düzenleneceği belirtildi.

Abi Adnan Cömert yaptığı açıklamada, Abdullah Can Cömert için bugün (03-06-2014 Salı günü) saat 22.30 da vurulduğu sokakta anma töreni, 04-06-2014 Çarşamba günü ise evlerinin önünde saat 18.00 de ruhuna atfen Kuran-ı Kerim hatmi yapacaklarını belirtirken, Abdullah’ın halkının geleceği için canını verdiğinin altını çizdi.

“Abdocan evimizin neşesiydi” diyen Abi Adnan Cömert, açıklamasında kardeşi Abdullah Can Cömert’in ölümünün birinci yılında yapacakları anma programını şöyle açıkladı:

“Abdocan evimizin neşesi ailemizin en küçüğüydü her anne ve babanın onur duyacağı saygılı ve vatanını seven bir gençti halkı için onurlu durdu ve halkının geleceği için canını verdi.  Mücadelesine inandığı güzel yarınlar için canını verdi ve bu yolda şehit oldu.

O’nu katledenler evimizin neşesini çalanlar annemin gözyaşlarında boğulacak ve bunun hesabını vereceklerdir. Biz Abdocan’la bir ömür gurur duyacak ve onu yaşatacağız unutulmasın ki bu ülkede milyonlarca Abdocan vardır ve var olacaklardır. Karıncayı bile incitmeye korkan kardeşimi katletmekten korkmayan bu zihniyeti daima lanetleyeceğiz.

Kardeşimin kanına bulaşmış ellerle çocuklarına nasıl ekmek götürürler anlayamıyorum düşünmek dahi istemiyorum. Canımızdan bir parça gideli tam bir sene oldu polisler tarafından katledilen şehit kardeşimiz canımız her şeyimiz Abdocan için ölümünün birinci yılı nedeniyle salı günü vurulduğu sokakta saat: 22.30’da yapacağız anmaya ve ertesi gün çarşamba günü evimizin önünde saat:18:00’da ruhuna okutulacak kuran hatmine tüm halkımızı bekliyoruz”.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz