Son Dakika
22 Eylül 2018 Cumartesi

ABD Ve ısrail Olayları Kışkırtıyor…

21 Haziran 2011 Salı, 09:23
ABD Ve ısrail Olayları Kışkırtıyor…

Samandağ Ziraat Odası Başkanı Selim Kamacı, ABD ve ısrail’in yönlendirmeleri ile Suriye’deki olayların, farklı yansıtıldığını ve bölgede Alevi-Sünni kardeş kavgasının başlatılmak istendiğini söyledi.
 
 
Başkan Kamacı, yaptığı yazılı açıklamasında, Suriye’de yaşanan olayların her ülkede yaşanabilen muhalif mitingleri ile başladığını belirterek, “Suriye’deki olaylar, son günlerde Ortadoğu ve Türkiye’de radikal ıslam devletleri kurma idealleri ve fikirlerine sahip Amerika’nın daha sonra yok etmek üzere oluşturduğu silahlı örgütlerin katliamlarına dönüşmüştür.
 
 
Amerikan ve ısrail merkezli uluslararası kartellerin desteği ile güdümlü basının yönlendirmesi neticesinde kamuoyu yanlış bilgilendirilmektedir. Bunun neticesinde olaylar körüklenmek istenmekte, bölgede bir Alevi-Sünni kardeş kavgasının başlatılması amaçlanmaktadır.
 
 
Demokrasi kavramı adına Suriye güvenlik güçlerine ve sivil halka yapılan hunharca katliamlar, cesetlerin parçalanması, kaçırılan kızlara tecavüz ettikten sonra öldürülmeleri. Aleviler ve gayri Müslimlerin erkekleri kılıcınıza, kadınları keyfinize, çocukları size mubahtır Fetva ve nidaları ile işlenen cinayetler. Akabinde, destekçilerine övünerek göstermek üzere toplu mezarların oluşturulması gibi insanlık dışı faaliyetler ile devam eden süreç halkımızı tedirgin etmektedir” dedi.
 
 
 
Hatay’a gelen sığınmacıların kandırıldığını da belirten Kamacı, “Türkiye’ye gidin size ev, iş, tarla verilecek vaadi ile sığınma ve korunma adı altında binlerce kandırılmış aileler ve bu aileler arasına saklanmış binlerce caninin Suriye’den Hatay’a gelmesi ve kamplarda barınması, ülkemiz ve ilimiz açısından tehlike arz etmektedir.” açıklamasını yaptı. 
 
 
 
GüVENLıK GüçLERı DUYGUSAL DEğıL MANTIKLI HAREKET ETMELı
 
 
Kamacı açıklamasını, “Sığınma talebinde bulunanların farkında olmadan, Amerika’nın bölgeyi bölme ve nifak politikasına hizmet ettikleri gibi karanlık ideallerini, hayallerini gerçekleştirmeye yönelik çabaları tehlikenin boyutlarını arttırmaktadır. Zira bu canilerin şu anda bulundukları kamplardan kaçmaları ve yasadışı terör örgütleri tarafından kullanılmaları basit olacaktır.
 
 
 
Suçlu oldukları için ülkelerine evlerine gidemeyecek olmaları kafalarında mevcut yanlış idealleri dini ve mezhebi ayrımcı düşüncelerini ülkemizde sürdürmeleri ve bu uğurda ölmeyi ve öldürmeyi göze almaları basit olacaktır.
 
 
ülkemizde daimi tutunabilmek, desteklenmek adına yetkililerimize her türlü yalan ve ajitasyon ile dini istismar yapmaları ayrı bir endişedir. Büyük ve güçlü bir devlet yapısına sahip olan ülkemizin insani yardımlara açık olması bir gereklilik ve görevdir.
 
 
Ancak; barış ve hoşgörü kenti olarak anılan ilimizin, insani yardımları suistimal edecek caniler tarafından nifak ve cehennem kentine dönüşmesini istemiyoruz. Suriye’de yanan ateşin bize sıçramadan biran önce sönmesini diliyoruz” şeklinde tamamladı

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz