Son Dakika
23 Ocak 2018 Salı

ABD Suriye’ye Çıkarları ıçin Giriyor…

05 Eylül 2013 Perşembe, 10:28
ABD Suriye’ye Çıkarları ıçin Giriyor…

Pir Sultan Abdal Derneği Başkanı Mehmet Kazmacı, Amerika Birleşik Devletlerinin Ortadoğu’daki çıkarları ve ısrail’in güvenliği için Suriye’ye girmek istediğini öne sürdü.
 
Suriye olaylarıyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yapan Pir Sultan Abdal Deneği Mehmet Kazmacı,ıki buçuk yılda tarihin tanıklık ettiği en kirli ve kanlı yöntemlerle sürdürülen Suriye meselesinde yeni bir aşamaya gelindiğinin altını çizerek,  ‘Yerküremiz Suriye’ye yönelik olası bir askeri müdahaleyle çalkalanıyor. Tarihler boyunca dış müdahale ve işgallere maruz kalan, dillere destan kıyım ve yıkımlarla bir savaş, ölüm ve kaos deryasına çevrilen Ortadoğu bugün de büyük bir savaş tehlikesiyle karşı karşıyadır” dedi.
 
ABD’nin bölgedeki çıkarları için ve ısrail’in güvenliği için Suriye’ye girmek istediğini öne süren Başkan Mehmet Kazmacı, “Türk iktidar güçlerinin yeni Osmanlıcılık tahayyülleri ve Suudi Arabistan’la Katar gibi Arap işbirlikçilerinin mezhepsel tatminleri için Ortadoğu’da bir kez daha emperyalist-siyonist savaş çanları çaldırılıyor. Bu coğrafyada mazlum halklar boğazlanarak Direniş emaresi taşıyan her şeyin bu zalimlere boğun eğmesi isteniyor” eleştirisinde bulundu.
 
Filistin ve Arap ülkelerinin Dış güçlere bağlı olmadan bağımsızlılarını kazandığını hatırlatan Pir Sultan Abdal Derneği Başkanı Mehmet Kazmacı açıklamasını şöyle sürdürdü: “ Bağımsızlığını kazandığı tarihten bu yana kendi kaderini kendisi tayin eden, dış güçlere borcu olmayan, hiçbir dış tehdide boğun eğmeyen, Filistin ve Arap davasını ilkeli ve kararlı savunan, mazlumun yanında zalime karşı çıkan ve bu ilerici politikasıyla büyük bir itibar kazanmıştır. Bölgemizin anahtar ülkesi konumuna yükselen Esad Suriye’si ABD/ısrail ikilisi ve işbirlikçilerinin yeni bir askeri müdahale senaryosunun hedefinde.”
 
ORTADOğU POLıTıKASI YERE çAKILAN AKP HüKüMETıNı DE TRAJıK BıR SON BEKLıYOR
 
AKP Hükümetinin Politikalarını eleştiren ve tarihin tekerrür ettirildiğini ve Irak’ı kirli ve kanlı emelleri uğruna işgal etmek için kimyasal silah tevatürünü dünyaya yaydığını ve askeri müdahaleye kılıf arayan Amerikan emperyalizmin bu gün de  aynı şeyleri uyguladığına vurgu yapan Pir Sultan Abdal Derneği Başkanı Mehmet Kazmacı ,“ıki buçuk yıldır arkalarına aldıkları onlarca gerici ülkenin desteğine, on binlerce kiralık katili Suriye’de kullanıp kafa kesmekten ciğer sökmeye, yakıp yıkmaktan kitlesel katliamlar gerçekleştirmeye kadar her türlü
vahşi yönteme başvurmalarına rağmen diz çöktüremedikleri Suriye devletine askeri operasyonlar gerçekleştirmek için yine kimyasal silah rivayetini tedavüle soktular” iddiasında bulundu.

Birleşmiş Milletlerin delillerinin tekzip edildiğini hatırlatan Mehmet Kazmacı, “Asıl kimyasal silahları icat edenler ve savaş politikasının bir aracı olarak kullanarak insanlık suçu işleyenler emperyalist güçler, taşeronları ve maşalarıdır. Bu insanlık suçunu Suriye’de birkaç kez işleyen
de kendileridir. ABD ve yardakçılarının Suriye güneşini kimyasal silah balçığıyla sıvama çabaları nafiledir” sözlerine dikkat çekti.
 
Suriye devletinin kimyasal silah kullandığı konusunda büyük bir yalan ve manipülasyon yapıldığı iddiasında bulunan Pir Sultan Abdal Derneği Başkanı Mehmet Kazmacı, “Suriye’de uğradıkları hüsranı askeri bir müdahaleyle örtme planı da ölü doğmuştur. Suriye’de savaş atına oynayan, Gezi Direnişiyle korku hummasına tutulan, bölgedeki değnek koltuğu Mursi’yi kaybeden ve Ortadoğu politikası yere çakılan AKP hükümetini de trajik bir son bekliyor” görüşünü savundu.
 
Kimsenin Suriye’ye yönelik olası bir emperyalist müdahaleye onay vermediğini aktaran Mehmet Kazmacı, “ABD ve müttefiklerinin Suriye yenilgisini idrak etmekten başka çareleri yoktur. Bu tarihi bozgunu sınırlı bir hava operasyonuyla tersine çevireceklerini zannediyorlarsa bilsinler ki onları ikinci bir Vietnam trajedisi bekliyor. Suriye’nin zaferleriyle bölgemizdeki siyasi hava ezilen halklar ve direniş güçlerinden yana döndü” diyerek ABD’nin Vietnam savaşında yaşadığı yenilgiyi hatırlattı.
 
Zamanın onur ve barış için emperyalist savaş isteyenlerin bu isteklerinin boşa çıkarmak zamanı olduğunu söyleyen Pir Sultan Abdal Derneği Başkanı Mehmet Kazmacı, “ Suriye’yle birlikte saf tutma, bölgemiz halklarını tehdit eden yeni emperyalist savaş ve işgal planlarını boşa çıkarma
zamanıdır.  Demokrasi, emek, özgürlük ve barış güçleri olarak; şam, Tahrir ve Gezi direnişinin ruhuyla anti-emperyalist mücadeleyi bölgesel bir intifadaya dönüştürmek üzere tüm güç ve imkanlarımızı seferber etmeliyiz” çağrısında bulundu.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz