Son Dakika
23 Ocak 2018 Salı

92.Yıl Pastasını Kestiler…

24 Nisan 2012 Salı, 11:58
92.Yıl Pastasını Kestiler…

Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, 24 öğrenciyle yemekte bir araya gelerek bayramlarını kutladı.Lekesiz, Antakya şehir Kulübü’nde verilen yemekte yaptığı konuşmada, Hatay’ın tüm ilçelerinden daha önce Antakya’ya gelmemiş, okulunda ve sınıfında diğer arkadaşlarına oranla daha başarılı olan öğrencileri böyle önemli bir bayramda ağırlamaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

 

Hatay’da yaşamalarına rağmen daha önce Antakya’ya hiç gelmemiş, kırsalda yaşayan ve akranlarına göre derslerinde daha başarılı 24 öğrencinin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk Bayramı coşkusunu Antakya’da yaşamalarını sağlamak amacıyla öğrencilerin bir geceliğine merkez ilçede konakladıktan sonra kentin tarihi ve turistik yerlerini gezdirdiklerini ve öğrencilerin 23 Nisan kutlamalarını protokol alanından izlediğini belirtti.

 

Atatürk’ün milli egemenliğin ilan edildiği böyle önemli bir günü çok sevdiği, geleceğin teminatı olarak gördüğü ve güvendiği çocuklara bayram olarak hediye ettiğine kaydeden Lekesiz, çocukların da bugünü, hakkını vererek kutlamaları gerektiğini ifade etti. çocuklarla bir süre sohbet ettikten sonra Türkiye’nin değişen talepleri ve dönüşen yüzünü görme fırsatı bulduğunu ve ülkemizi daha güzel yarınların beklediği izlenimi oluştuğunu dile getiren Vali Lekesiz,  Her öğrencinin iyi ahlak sahibi ve iyi yetişmiş birey olma zorunluluğunu bir kez daha gördük. ülkenin geleceğine yön verecek bu gençlerin her bakımdan kendilerini geliştirmesi gerekiyor. ” diye konuştu.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz