Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe

90. yılda şehitler Anıldı…

30 Ekim 2013 Çarşamba, 10:52
90. yılda şehitler Anıldı…

Cumhuriyetimizin 90. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle protokol üyeleri Antakya şehitliğini ziyaret edip, şehit mezarlarına birer kırmızı karanfil bırakarak, şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla andılar.
 
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısı ile protokol üyeleri Antakya şehitliğini ziyaret etti. Atatürk anıtında düzenlenen törenin ardından Antakya şehitliğini ziyaret eden Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Garnizon Komutanı Kurmay Albay Hasan Polat, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, şehitlik anıtına çiçekler attıktan sonra şehitlerin mezarlarını teker teker ziyaret ederek mezarlara birer kırmızı karanfil bırakarak şehit ailelerine bir kez daha başsağlığı dilediler.
 
şEHıTLıK ANIT şEREF DEFTERıNı ıMZALADI.
 
Antakya şehitliğindeki tören Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Garnizon Komutanı Kurmay Albay Hasan Polat, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş şehitlik anıtına çelenk sunulması ile başladı. Saygı duruşu ve saygı atışından sonra ıstiklal Marşının okunması ile devam eden törende Hatay Valisi Lekesiz, şehitlik anıt şeref defterini imzaladı. şehit anıt defterine, “Aziz şehitlerimiz, Cumhuriyetimizin 90. Kuruluş yıldönümünde aziz hatıranızı saygı ile yad ediyoruz. Devletimizin ülkesi ve milleti ile bölünmez bütünlüğü uğrunda en değerli varlığınız olan canınızı hiç tereddüt etmeden seve seve verdiniz. Bu eşsiz fedakârlığınız yüce milletimiz tarafından ebediyen unutulmayacaktır. 
  
  Milletinize duyduğunuz bu sadakat ve kahramanlığınızla bağımsızlığımıza olan sarsılmaz inancımıza ilham kaynağı oldunuz. Sizlerden aldığımız bu güç ve güven ile bugün 90. yıldönümünü kutladığımız Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatmanın kararlılığı içerisindeyiz. Aziz şehitlerimiz, kendi canlarınızı vererek vatan yaptığınız bu topraklar ve aziz milletimizin minnettar gönülleri, sizlerin ebedi istirahatgahınızdır. Sizlerin emaneti olan bu vatan toprakları, gerektiğinde aynı fedakârlığı yapmaya hazır bizlere emanettir. Sizleri rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.” diye yazarak imzaladı.
 
şEHıT MEZARLARINA KIRMIZI KARANFıL.
 
Anıt defterinin imzalanmasının ardından Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Garnizon Komutanı Kurmay Albay Hasan Polat, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş şehitlik anıtına çiçekler attı. Daha sonra da şehit mezarlarını teker teker dolaşarak, şehit mezarlarına birer karanfil bıraktılar. şehit aileleri ile teker teker ilgilenen Vali Lekesiz, ailelere tekrar başsağlığı diledi. Antakya şehitliğindeki tören Kuran’ı Kerim okunmasının ardından edilen dua ile son buldu.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz