Berkin ıçin Yürüdüler…

13 Mart 2014 Perşembe, 11:15
Berkin ıçin Yürüdüler…

Taksim Gezi Parkı olaylarında Ekmek almaya giderken hayatını kaybeden Berkin Elvan için Armutlu mahallesinde eylem yapıldı.

Sivil toplum Kuruluşlarının yaptığı çağrı üzerine Saat 19.00’dan itibaren Uğur Mumcu bulvarında toplanmaya başlayan vatandaşlar sürekli olarak “Hükümet ıstifa, Berkin’in katili AKP’nin polisi” sloganlarını attı. Eylemi evlerinden takip eden vatandaşlar alkış ve ıslıklarla destek verdi. Topluluk Armutlu girişindeki Benzin istasyonu önünde sloganlar atmaya devam etti.

Köprübaşı istikametine yürümek isteyen gruba Polis yürüyüş izni vermedi. CHP yetkililerinin vatandaşların yürüyebilmesi için Sümerler istikametine izin almak istemesine rağmen vatandaşlar buna ikna olmadı. Güvenlik güçlerine Havai Fişek atan eylemciler slogan atmaya devam etti. Polis kuvvetleri dağılmaları konusunda eylemcilere sürekli anons yaptı.

Eylemcilere dağılmamakta ısrar edince güvenlik güçleri ıl Emniyet Müdürlüğünden müdahale izni istedi.

ıZıN VERıLıYOR VE MüDAHALE BAşLIYOR

Saat 21.30 sularında Güvenlik Kuvvetlerinin aldığı izinle birlikte eylemcilere müdahale etti. Turunçlu, çekmece ve Armutlu mahallesinde barikat kuran gençler Polis ekiplerine bilye, taş ve Havai Fişek atarken Güvenlik güçleri ise Tazyikli su, plastik mermi, ses ve gaz bombalarıyla karşılık verdi.

Gecenin ilerleyen saatlerinde Kapalı spor salonu önüne T3 isimli müdahale TOMA’sının gelmesi gözlerden kaçmadı.

GECE SONU BıLANçO 4 YARALI

önceki gece gerçekleşen eylemde 4 vatandaşın yaralı olduğu öğrenildi. Vatandaşların 2 tanesinin Plastik mermiyle yaralandığı öğrenilirken, 1 vatandaşa kapsül çarptığı diğer vatandaşın da gazdan etkilendiği bilgisine ulaşıldı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz