CHP Durmadan Çalışıyor…

11 Mart 2014 Salı, 09:43
CHP Durmadan Çalışıyor…

CHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, yerel seçim hazırlıklarına coşkulu mitingler ile devam etti.

Sinanlı Köyü’ne CHP Hatay Milletvekilleri Refik Eryılmaz ve Hasan Akgöl, CHP Hatay ıl Başkanı Servet Mullaoğlu, CHP Defne ılçe Başkanı Mehmet Gönenç ve CHP Defne Belediye Başkan Adayı ıbrahim Yaman ile birlikte giden Başkan Savaş, burada yüzlerce hemşerisi tarafından kurban kesilerek karşılandı.

Başkan Savaş, Hatay’ın tüm renklerinin ve herkesin başkanı olmak üzere Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olduğunu ifade etti.
Buradan Tavla Beldesi’ne geçen Başkan Savaş, Yavuzlar Düğün Salonu’nu dolduran kalabalık hemşerileri tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı.

Hatay’ı karıştırmak ve bölmek isteyen sinsi odakların geçtiğimiz yaz ayında yürüttükleri faaliyetlere karşı Hatay genelinde 2500’e yakın toplantı yaptıklarını belirten Başkan Savaş, toplantılar neticesinde Hatay’da sağduyunun galip geldiğini kaydetti.
Toygarlı Beldesi’nde açık hava toplantısı olarak planlanan buluşma, büyük kalabalık oluşması nedeniyle mitinge dönerken, Başkan Savaş hemşerilerinin büyük ilgisine 30 Mart’tan sonra yapacağı hizmetlerle karşılık vereceğini söyledi.

Toygarlı mitingi sonrasında çekmece’ye geçen Başkan Savaş, sayıları binleri bulan hemşerisi tarafından sevgi seli arasında seçim otobüsü üzerinden yaptığı konuşmada, Hatay’ı ayağa kaldıracak dev projelerin hayata geçmesi için artık yalnızca 30 Mart tarihini beklediklerini ifade etti.
Başkan Savaş’ın bir sonraki durağı Turunçlu Belde halkıyla buluşacağı Bedircan Düğün Salonu oldu. Savaş, yaptığı konuşmada, ortak değerleri paylaşan farklılıkların oluşturduğu zengin bir mozaik olan Hatay ilinin bu dokusunu bozmak isteyenlere sandıkta Türkiye’nin birleştirici gücü CHP ‘ye oy vererek cevap vereceklerini kaydetti.

Seçim temaslarını ziyaretler, toplantılar ve mitingler ile sürdüren CHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Kuzeytepe’de hizmet verecek olan çınar Restaurant’ın açılışını gerçekleştirdi ve Ortadoğu’daki siyasi gelişmelerin en sağlam darbeyi vurduğu Hatay ilinin kalkınması adına yapılan ve yapılacak çalışmaları önemsediğini kaydetti.
“Dünya Emekçi Kadınlar Günü” münasebetiyle Antakya Briç Kulübü’nün Saklı Ev’de düzenlenen kahvaltılı toplantıya katılan Başkan Savaş, tüm kadınların 8 Mart gününü kutlarken, Antakya Briç Kulübü üyelerine bu anlamlı toplantı ve davetlerinden dolayı teşekkür etti.

ıskenderun’a bağlı Cırtıman Köyü’ne geçen Başkan Savaş, Atiksuyu Mahalle sakinleriyle gerçekleştirdiği toplantıda, köy ve mahallenin eksikleri hakkında bilgiler alırken, Büyükşehir Belediyesi’nin il geneline yayacağı kapsamlı hizmetlerin sistemli ve eşit olacağını vurguladı.

Buradan ıskenderun Erzurumlular Dayanışma Tanıtma ve Kültür Derneği’ne geçen Başkan Savaş, Hatay’daki mozaik yapının her bir parçasının değerli olduğunun altını çizdi. Söz konusu mozaik yapının dağıtılmaması için kritik süreçlerde kanaat önderliği görevini üstlenmekten çekinmediğini belirten Başkan Savaş, çabalarının karşılığını hep birlikte yaşama kültürünün bozulmaması ile aldığını söyledi.

ıskenderun’dan Denizciler Beldesi’ne geçen Başkan Savaş, Fatih Mahallesi’nde düzenlenen toplantıda kendisini dinlemek üzere gelen hemşerilerinin sevgi gösterileri eşliğinde karşılandı. Vatandaşların sevgi gösterilerine teşekkür eden Başkan Savaş, hemşerilerine eksik olarak gördükleri belediyecilik hizmetlerini sunmak için sabırsızlandığını ve 30 Mart’ı iple çektiğini ifade etti.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz