Sponsorlu Seçim Adil Değil…

11 Mart 2014 Salı, 09:32
Sponsorlu Seçim Adil Değil…

Milliyetçi Hareket Partisi Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mete Aslan, rakip adayları malvarlıklarının yanı sıra, sponsorlarını da açıklamalarını istedi.

Bazı adayların malvarlıklarını açıklamaktan kaçınırken, bazılarının da ise açıkladıkları malvarlıkları yaptıkları seçim kampanyasının çeliştiğine dikkat çekerek, “Bir evi, arabası olan bir adayın bu kadar şatafatlı seçim kampanyası yapması oldukça dikkat çekicidir. Ben rakiplerime sesleniyorum, yalnız malvarlıklarınızla bu seçim kampanyanızı sürdüremezsiniz.

Sponsorlarınızı da açıklayabilir misiniz?” çağrısında bulundu.
Rakiplerinin yürüttükleri seçim kampanyalarında azımsanmayacak paralar harcandığının da altını çizen MHP Hatay Büyükşehir belediye Başkan adayı Mete Aslan, “Yani gösterdikleri malvarlığıyla yaptıkları seçim harcamaları maalesef birbiriyle çeliştiği gibi açıklanan rakamlar sağlıklı değil. Bunların yanında demek ki sponsorlar da bulunuyor.

Sponsor olmazsa bu malvarlıklarıyla bu harcama yapılmaz. Benim sponsorum yok. Kimseden bir talebimiz de olmadı. Kendi imkânlarımızla seçim kampanyamızı yürütüyoruz. Ama sponsorlarıyla seçim kampanyası yapanların demokratik bir yarıştan söz edemeyeceklerini peşinin belirtmek isterim.

Bu seçim kampanyaları kesinlikle adaletin çok uzağında olduğundan, bu seçimlerinde adil olmayacağı düşüncesindeyim” ifadesinde bulundu.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz