Son Dakika
22 Eylül 2018 Cumartesi

7. Kültür Sanat Festivali

05 Eylül 2011 Pazartesi, 08:47
7. Kültür Sanat Festivali

Dursunlu Belediye Başkanı Selahattin Altınözü düzenledikleri kültür sanat festivalleri ile sosyal belediyecilik yapmaya çalıştıklarını söyledi.

Altınözü, Dursunlu Belediyesi, Gazi ılköğretim Okulu bahçesinde düzenlenen 7. Kültür Sanat Festivali açılışında yaptığı konuşmada, çağın belediyecilik anlayışına uygun olarak halkın bir araya gelmesini sağlamaya çalıştıklarını ve bunun en güzel yolunun da kültür sanat etkinlikleri olduğunu ifade etti.

Festival kapsamında, tiyatro, resim sergisi, konserler ve çeşitli yarışmaların olacağını kaydeden Altınözü, ”Her yıl ‘Dünya Barış Günü’ haftasına denk gelen zamanda bu festivalin devamını yapacağız. Bu haftanın yanı sıra yıl içinde önemli günlere özgü çeşitli programlar yapacağız.

Halkımızın bir arada dayanışma içinde yaşaması için bu gibi faaliyetleri düzenlemeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Altınözü, festival kapsamında açılan resim sergisinde Antakyalı Ressam Ali Taş ve 12 öğrencisinin yaptığı 45 yağlı boya eser de iki gün boyunca gezilebileceğini kaydetti.

Ressam Ali Taş’ın sunuculuğunu yaptığı ılk günkü programda yerel sanatçılar, Aknehir Tiyatro Gurubu, Evet-Hayır yarışması ve eski TRT Sanatçısı Ekrem Ataer sahne aldı.

Etkinliğe Eski Sanayi ve Ticaret Bakanı Fuat çay, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ıl Başkanı Servet Mullaoğlu, Merkez ılçe Başkanı Mevlüt Yeşildağ ve birçok vatandaş katıldı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz