Son Dakika
20 Ocak 2018 Cumartesi

60 Yıllık Bekleyiş Son Buldu..

01 Kasım 2013 Cuma, 10:46
60 Yıllık Bekleyiş Son Buldu..

  ıskenderun’da Aşkarbeyli Deresi üzerine 60 yıldır beklenen betonarme köprünün temeli atıldı.
 
    Temeli atan ıskenderun Belediye Başkanı Dr. Yusuf H. Civelek Bu köprünün gönülleri de bağlayacağını belirtti. ıskenderun Belediyesi’nce, Sakarya ve Gültepe Mahalleleri arasında yaya ve araç geçişinin rahatlatılması amacıyla yapılacak olan betonarme köprünün düzenlenen törenle temeli atıldı.

    Sakarya Mahallesi Cumartesi Pazarı arkası kanal boyu 393. Sokakta Aşkarbeyli Deresi üzerinde yapılacak olan betonarme köprünün temel atma törenine, Belediye Başkanı Dr. Yusuf H.Civelek, belediye meclis üyeleri, meslek oda başkanları, muhtarlar, sivil toplum örgütü temsilcileri ve her iki mahallenin sakinleri katıldı.

    Törende konuşan ıskenderun Belediye Başkanı Dr. Yusuf H. Civelek, 5- 6 mahalleyi ilgilendiren 50-60 yıldır özlenen beklenen bir köprünün temelini atıklarını belirterek şunları kaydetti:

    “ıskenderun’a beklenen, özlenen çok hizmetler yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Fazla reklam yapmadan sade vatandaşın iyiliğine olan işler yapıyoruz. Fakat burada, böyle sizlerle birlikte bu temeli atmayı benim gönlüm istedi. çünkü bugün temelini attığımız köprü burada yaşayan insanların 50-60-70 yıldır bekledikleri, istedikleri köprüydü. Burada yaşayan vatandaşlarımızdan biri ‘bu köprü buranın ciğeridir’ dedi. Demek ki o kadar ihtiyaç olan hizmeti gerçekleştiriyoruz. Köprü adı üstünde birbirine bağlayandır. Bu köprü aynı zamanda gönülleri de bağlayacaktır.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz