Son Dakika
23 Eylül 2018 Pazar

5 Bin 576 Kurban Derisi Toplandı…

11 Kasım 2011 Cuma, 09:18
5 Bin 576 Kurban Derisi Toplandı…

Türk Hava Kurumu (şK) Antakya şube Başkanı Ahmet şenkule, kentte toplam 5 bin 576 kurban derisi topladıklarını kaydetti.     
 
 
şenkule, yaptığı yazlı açıklamada, halkın kurban derilerinin toplanması faaliyetlerinde 13 araç 26 personelin, Kurban Bayramı boyunca yetkilendirildiğini 3 bin 182 adet koyun derisi, 2 bin 285 adet keçi derisi, 109 adet sığır derisi olmak üzere toplam, 5 bin 576 adet deri topladıklarını belirtti.     
 
 
Cumhuriyetin kurucusu Atatürk’ün eseri olan şK’ya gösterilen yakın ilgi ve destekten dolayı başta mülki amirlere, askeri komutanlara, muhtarlara ve özellikle halka teşekkür eden şenkule, kurban derilerinden elde edilen gelirin, yüzde 50’sinin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına, yüzde 40’ının Türk Hava Kurumu’na, yüzde 4’ünün Kızılay’a, yüzde 3’ünün çocuk Esirgeme Kurumuna, yüzde 3’ünün de Diyanet Vakfına verildiğini ifade etti.     
 
 
 
şenkule, şK’nın kendi hissesine düşen gelirle her yıl ücretsiz olarak 20 bin gence model uçak, paraşüt, yamaç paraşütü, planör ve yelken kanat kursları düzenlediğini belirterek, ”ülkenin pilot ve uçak mühendisi ihtiyacını karşılamak amacıyla bu yıl şK üniversitesi kurulmuş, yangın söndürme uçakları alınarak, bugüne kadar 2 bin 300 orman yangını söndürdük.
 
 
 
Van ilimizde meydana gelen depremdeki afetzedelere yardım etmek üzere afetin gerçekleştiği günden itibaren afet bölgesinde görevlendirilen kurumumuzun 2 adet Ambulans Uçağı halen afet bölgesinde vatandaşlarımıza hizmet vermektedir” ifadelerini kullandı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz