47 Çifte Nikah Kıyıldı…

29 Ocak 2011 Cumartesi, 10:21
47 Çifte Nikah Kıyıldı…

Hatay ıl Emniyet Müdürlüğü tarafından hazırlanan Defne Sosyal Sorumluluk projelerinden biri olan ‘ıkinci Bahar’ projesi kapsamında aralarında çocuk sahibi de olan 47 resmi nikahsız çift evlendirildi.
 
 Antakya Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen nikah törenine, Valimiz Sayın M.Celalettin Lekesiz ve eşi Sayın Zehra Lekesiz, Antakya Belediye Başkanı Sayın Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Enis Yavuz Yıldırım, ıl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, bazı il müdürleri ile vatandaşlar katıldı.
 
 
Törende konuşan Vali Lekesiz, bu güzel ülkede hep beraber huzur ve güven içerisinde yaşadığımızı ifade ederek, ‘Türkiye’mizde hangi çiçekler, hangi renkler, desenler var ise, ilimizde de o renklerin, o çiçeklerin, o desenlerin hepsi fazlasıyla var. Yüzlerce yıldır uyum, ahenk ve barış içerisinde yaşıyorlar. Bu farklılıkların zenginliğimiz olduğuna inanıyoruz.’dedi.
 
Lekesiz şunları söyledi: ‘Bu coğrafyaya aşk ile bağlı olan tüm vatandaşlarımızla, güçlü geleceğimizi hep beraber kuracağız. Bunun başta gelen şartlarından bir tanesi, sağlıklı bireyleri geleceğe hazırlamamızdır. Sağlıklı bireylerde toplumun temelini aile oluşturur. Aile, çok mukaddes bir ocak, çok mukaddes bir yuvadır. Bugün 47 vatandaşımızın nikah töreni için bir aradayız. Hepsini tebrik ediyorum. Organizasyona ev sahipliği yapan Belediye Başkanımıza, Emniyet Müdürümüze ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.’
 
 
Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ise, ‘Tek beklentimiz, çiftlerimizin vatanımıza, milletimize hayırlı evlatlar yetiştirmeleridir. çocuklarımız inşallah bundan sonra da Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğinde güzel adımlar atar, bizler gibi yönetici konuma gelir, güzel meslekler edinirler. Tüm çiftlerimizi kutluyorum. ‘dedi.
 
 
ıl Emniyet Müdürü Sayın Ragıp Kılıç ise, Defne Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında yürütülen çalışmaları anlattı.Kılıç, ‘Velilerimizin de desteğiyle çadır Sokaktan, Altınçay Mahallesi’nden, Esenlik Mahallesi’nden çocuklarımızı üniversitelere gönderdik, daha fazla çocuğumuzu göndermek ve doktorlar, mühendisler çıkarmak istiyoruz. Projeye destek veren Sayın Valimiz başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.’dedi.
 
 
Konuşmaların ardından 47 çiftin nikahı Başkan Savaş tarafından kıyılırken Vali Lekesiz, Cumhuriyet Başsavcısı Yıldırım, ıl Emniyet Müdürü Kılıç nikah şahitliği yaptı. Vali Lekesiz, Başkan Savaş ve Emniyet Müdürü Kılıç gelin ve damatlara çeşitli hediyeler verdi.Antakya Belediyesi Mehteran takımının da sahne aldığı nikah töreninde, evli çiftler ve protokol üyeleri, Ankara Radyosu Türk Halk Müziği sanatçılarından Emine Koç ve Ali Demirhan’ın seslendirdiği şarkılarla coştu.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz