Son Dakika
21 Ocak 2018 Pazar

45 Dönümlük Mezarlık Alanı…

07 Kasım 2013 Perşembe, 13:42
45 Dönümlük Mezarlık Alanı…

Armutlu Camii Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Behçet Paşa, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın Armutlu, Akdeniz, Gazi ve Elektrik Mahalleleri sakinlerinin mezarlık problemini çözmek üzere Orhanlı Köyünde 45 dönümlük arazi tahsisinde bulunduğunu belirterek, teşekkür etti.

Dernek Başkanı Behçet Paşa’nın ev sahipliğinde Yaman Restaurantta düzenlenen teşekkür yemeğine, Başkan Savaş, Başkan vekili Serdar Güven, Adnan Gece, Cemil Koç, Cemal şahin, Süleyman Mengüllü, Mehmet Hatun, Sıtkı Güneş, Niyazi Kartal, Fevzi Topraklı, Mehmet Rende, Kemal Kazar ve Armutlu Cami ımamı Ahmet Gürbüz katıldı.

Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, teşekkür yemeğinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Antakya ve çevresinde bulunan insanlarımız geçmişten günümüze kadar kardeşçe yaşadı ve bundan sonra da birlik beraberlik içerisinde yaşamaya devam edecektir. Bu birlikteliğimizi bozmak isteyenlere kesinlikle fırsat vermemeliyiz. Hatay, Antakya farklı dinlere ev sahipliği yapmasından dolayı örnek bir şehirdir. Antakya Belediyesi olarak Orhanlı Köyünde bulunan 45 dönümlük mezarlık arazisini Alevi kardeşlerimize tahsis ettik. Yeni tahsis edilen mezarlık yeri kent merkezimizin batısında 5 km uzaklıkta bulunan Orhanlı Köyünde yer alıyor” dedi.

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz