Son Dakika
22 Mayıs 2018 Salı

400 kg mavi kapak 1 tekerlekli sandalye demek…

07 Eylül 2014 Pazar, 22:13

Hatay Engelsiz Yaşamı Sevenler Derneği Başkanı Mustafa Canbulat; tüm Hataylıları mavi kapak biriktirme noktasında hassas davranmaya davet etti. Başkan Canbulat; “Biriken her 400 kg mavi kapak bir tekerlekli sandalye demek” dedi ve kapak biriktiren herkesin 0544 216 15 21 numaralı telefondan kendisine ulaşmasını istedi.

“Bedensel engelli biri için tekerlekli sandalye hayat demektir. Çünkü bizlerin hayatını devam ettirebilmesi için tekerlekli sandalyeye ihtiyaç var. Bu kampanyayı düzenleyenlere de katkıda bulunanlara da çok teşekkür ediyorum. Bu tür kampanyaların her zaman yanındayım…”  Bu sözler, Hatay Engelsiz Yaşamı Sevenler Derneği Başkanı Mustafa Canbulat’ ın “mavi kapaklar” ile sürdürdüğü mücadelesine destek veren bir başka engelliden geldi. Evlerinin dört duvarı arasına mahkûm edilmiş yaşamların bu mavi rengin büyüsünde yeniden nefes alabildiğinin altını çizen, kendisi de o dört duvarı yaşamış birinden geldi.

HER TEKERLEKLİ SANDALYE BİR HAYAT DEMEK

Tam da bu noktada konuşan Canbulat, “Umudumuza ortak olur musunuz” başlığında gerçekleşen son haberin yayınlanmasının ardından kendilerine ulaşan ve mavi kapak gönderen, bu konuda destek vermeye hazır olduğunu dile getiren herkese teşekkür ederken, “Bizi arayan çok insan oldu, yapılan haber çok ses getirdi. Duyarlılığımızı kaybetmediğimizin ispatı ise etrafınızda gördüğünüz bu toplanan mavi kapaklar. Bu anlamda yalnız olmadığımızı bilmek bizi daha da güçlendiriyor. Çünkü şu ana kadar topladıklarımız ve ardından yapılan desteklerle, bir engelli arkadaşımıza bir tekerlekli sandalye verecek duruma geldik ki bu bizleri çok mutlu ediyor” diye konuştu.

BU SANDALYE BİZİM HAYATIMIZ

Kol kuvveti ile tekerleklerini çevirdikleri sandalyelerin onlar için anlamını anlatırken, “Bunlar bizim bacaklarımız, ayaklarımıza giydiğimiz ayakkabılarımız, hayatımız ve hatta umudumuz” demeyi ihmal etmeyen Hatay Engelsiz Yaşamı Sevenler Derneği Başkanı Mehmet Mustafa Canbulat, şöyle konuştu: “Bu sandalye hayat demek, yaşam demek, umut demek, özgürlük demek, kendini ifade edebilmek demek, topluma girmek demek… Kısaca, yaşamı anlamlı kılan o nefes alışı hediye haline getiren şey demek… O olmazsa, biz de yokuz. O varken varız. O varken toplum içindeyiz, çalışıyoruz, mücadele ediyoruz. Bu tekerlekli sandalyeler yardımıyla üreten bireyleriz ve varlığımızı da diğerlerine ancak bu şekilde hissettiriyoruz.”

BİZİ BİR ARAYA GETİRDİ

Kampanya’nın, diğer insanlarla olan uzaklıklarını yakın ettiğini söyleyen ve ellerinde küçük poşetlere dolu kapakları kendilerine ulaştıranlarla bir araya gelmekten bu anlamda çok mutlu olduklarını ifade eden Canbulat, plastik olması şartıyla her türlü renk plastik kapağın bu kampanya çerçevesinde kullanılabildiğine de işaret etti. Canbulat, -0544 2161521- nolu telefonu üzerinden herkesin kendisine ulaşabileceğini ve ellerindeki kapakları iletebileceklerini söylerken, toplanan kapaklarla ilk tekerlekli sandalye teslimatını gelecek hafta yapacaklarının da altını çizdi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz