Son Dakika
20 Temmuz 2018 Cuma

400 Fidan Toprakla Buluştu…

30 Ocak 2012 Pazartesi, 09:44
400 Fidan Toprakla Buluştu…

Samandağ ilçesinde Antakya, Samandağ, ıskenderun ılçeleri Kültür Yardımlaşma Dayanışma ve çevre Gönüllüleri Derneği (ASıDER) ve belediye tarafından 400 fidan dikildi.
 
 
Fatih Sokak’ta düzenlenen ağaç dikim törenine katılan ASıDER Başkan Yardımcısı Mecit Boğday, ıstanbul’da yaşayan Hataylılar olarak ilçenin güzelleşmesi için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini belirterek, amaçlarının çevreyle ilgili farkındalık oluşturmak olduğunu söyledi. Samandağ Belediyesi’nin çalışmalarını takdir ettiklerini vurgulayan Boğday, ilçenin güzelleşmesine ve gelişmesine katkı sunan Belediye Başkanı Mişat Nehir’e ve ekibine teşekkür etti.
 
 
 ıstanbul’da faaliyet gösteren dernek üye ve gönüllülerin katılımıyla top akasya, ıskenderun kauçuğu, keçiboynuzu, fıstık çamı ve mavi servi türlerinden oluşan 400 adet fidanı toprakla buluşturduklarını anlatan Boğday, fidanların bir kısmını Fatih Caddesi’ne, diğer kısmını da belediyenin uygun göreceği alanlara dikeceklerini ifade etti.
 
 
Törene Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Kamacı, çevre Koruma Derneği Başkanı Mişel Atik, ASıDER yönetim kurulu üyesi Yüsra Hatay, Ziraat Odası Başkanı Selim Kamacı, Kütüphane Müdürü ıbrahim Kimyongür, ıl Genel Meclisi üyesi Sezgin Gümüş ve vatandaşlar katıldı. AA

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz