Son Dakika
22 Temmuz 2018 Pazar

4 Maçlık Zorlu Bir Sürece Giriyoruz…

02 Şubat 2012 Perşembe, 09:38
4 Maçlık Zorlu Bir Sürece Giriyoruz…

Deringöl, “4 maçlık zorlu bir sürece giriyoruz. Bir hafta içerisinde üç maç yapacağız. Cumartesi günü karşılaşacağımız Optimum TED Ankara Kolejliler maçını kazanıp ligdeki konumumuzu rahatlatmak istiyoruz. Her iki takımın da şansının eşit olduğunu düşünüyorum”
 
 
 Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi (TKBL) ekiplerinden Homend Antakya Teknik Sorumlusu Levent Deringöl, Antakya Belediyesi’nde düzenlediği basın toplantısında, kendi sahalarında yendikleri TED Ankara Kolejlileri deplasmanda da yenerek ligdeki konumlarını sağlamlaştırmak istediklerini ifade etti.Bir hafta içerisinde 3 maç yapacakları zorlu bir sürece girdiklerini ve bu açıdan önemli bir karşılaşmaya çıkacaklarını kaydeden Deringöl, “şu an sadece TED maçını düşündüklerini, tüm hazırlıklarını bu maçtan galip ayrılmak için yaptıklarını ve kendi sahalarında galip geldikleri rakibi Ankara’da da yenmek için mücadele edeceklerini söyledi.
 
 
Hafta sonu karşılaştıkları Fenerbahçe maçını da değerlendiren Deringöl, “ skor borda yansıyan skorun maçın hakkı olmadığını ifade ederek, “Fenerbahçe’nin ilk defa bu kadar üst düzey bir maç oynağını gördüm. Maçı çok ciddiye aldılar ve çok iyi oynadılar. Buda bizi ne kadar ciddiye aldıklarının ve önemsediklerinin bir göstergesi, bu açıdan bizim için sevindirici bir durumdu. Rakibi burada yenmek istiyorduk fakat gücümüz yetmedi. Fakat skor tabelasına yansıyan fark maçın hakkı değildi.” şeklinde konuştu.
 
 
 
Geçtiğimiz hafta takıma katılan Jennifer Lacy’nin henüz tam anlamıyla uyum sağlamadığını belirten Deringöl, “Jennifer kaliteli olduğuna inandığım bir oyuncu, takıma uyum sağladığı takdirde takıma güç katacak, iyi işler yapacaktır” dedi. Genel Menajer Mahmut Denk ise şehrimiz adına önemli bir gün ve maç olduğunu vurgulayarak, “Avrupa’da 11’de 11 yapmış, Avrupa’nın en önemli kulüplerinden biri olan Fenerbahçe ile yapılan karşılaşmanın Hatay için bir vitrin maçı olduğunu söyledi.Fenerbahçe’nin güçlü bir ekip olduğunun farkında olduklarını anlatan Denk, Avrupa’nın en iyi takımına karşı bir sürpriz yapmak istediklerini, fakat rakibin kontrollü ve iyi oyunu karşısında sahadan mağlup ayrıldıklarını dile getirdi.
 
 
 
Denk, sırasıyla Optimum TED Ankara Kolejliler, ıstanbul üniversitesi, BOTAş ve Mersin Büyükşehir maçlarından oluşan önemli bir sürece girdiklerini, bu maçlarda alınacak galibiyetlerin ligde kalma ve üst sıralara yükselme hedefine ulaşma açısından büyük önem taşıdığını belirtti.
 
 
Ligin ikinci yarısında takıma katılan ve gösterdiği performans ile beğeni toplayan Nazlı Güler de Fenerbahçe maçına kazanmak için çıktıklarını fakat Fenerbahçe’nin yıllardır birlikte oynayan oyunculardan kurulu, uyum sürecini tamamlamış, oturmuş bir kadrosunun olduğunu ifade ederek, kendilerinin ise birbirlerini tanımaya çalışan, uyum süreci içerisinde olan yeni bir takım olduğunu, bu yüzden sonucun normal olduğunu söyledi.
 
 
 
Ligin son yedi haftasında yapacakları tüm maçların kendileri için önemli olduğunu dile getiren Güler, Maçlara çok iyi hazırlandıklarını ve karşılığını alacaklarına inandığını belirtti.Güler son olarak Türkiye’nin en iyi seyircisine sahip olduklarını ve ligde Antakya dışındaki hiçbir yerin deplasman sayılamayacağını söyledi. Hüseyin Bozok

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz