Son Dakika
22 Temmuz 2018 Pazar

3,5 lik Grev…

22 Mayıs 2012 Salı, 20:43
3,5 lik Grev…

KESK ve Türkiye Kamu Sen’e bağlı sendika üyesi kamu emekçileri hükümetin toplu sözleşme masasına getirdiği 3,5+3,5’lik zam teklifine karşı bugün iş bırakıyorlar.
 
 
 
 
H.Bozok
 
 
 
 
KESK Dönem Sözcüsü Ayhan Erkal, il binasında düzenlediği basın toplantısında, KESK ve Türkiye Kamu Sen üyesi kamu emekçileri olarak, hükümetin kamu emekçilerine layık gördüğü 3,5+3,5’ lik zam teklifini reddederek, haklarını aramak için bugün meydanlarda olacaklarını belirtti.
Hükümetin dayatmacı tutumundan vazgeçmesi gerektiğini ifade eden Erkal,  hükümetin kamu emekçilerini sefalete mahkum etmesine izin vermeyeceklerini, hükümetin kamu emekçilerinin sadaka değil haklarını istediğini dile getirdi.
 
 
 
 
Hataylı kamu emekçilerinin, bugün tüm ülkede olduğu gibi ilimizde de greve giderek alanlarda olacağını kaydeden Erkal, “Saat 11:30’da özel doğuş okulları önünde KESK, Emek ve demokrasi güçleri ve bütün dost kurumlar toplanacağız. Basın açıklamamızı yapmak üzere kitlesel bir şekilde şehrin merkezi olan Ulus Meydanına yürüyeceğiz. Grev coşkusuyla halaylarımızı, türkülerimizi ve taleplerimizi haykıracağız. Bütün halkımız davetlidir.” şeklinde konuştu.  

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz