Son Dakika
15 Ağustos 2018 Çarşamba

“30 Bini Aşkı ımza Topladık”

29 Ağustos 2012 Çarşamba, 08:41
“30 Bini Aşkı ımza Topladık”

ışçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yurtçiçek, “Suriyeli muhaliflerin barındığı kampların kapatılması için Hatay’da 30 bini aşkın imza topladık”
 
 
 
Haber Merkezi
 
 
 
ışçi Partisi (ıP) Genel Başkan Yardımcısı Bayram Yurtçiçek, ıP Hatay ıl Başkanlığı Binası’nda bir basın toplantısı düzenledi.
 
 
 
Yurtçiçek düzenlediği basın toplantısında yaptığı konuşmada, Suriyeli muhaliflerin barındığı kampların kapatılması için Hatay’da 30 bini aşkın imza topladıklarını söyledi.
 
 
 
Hatay’daki terör kapları konusunun Türkiye gündeminin merkezine oturduğunu, yazılı ve görsel medyanın iki gündür bu konuyu işlediğini dile getiren Genel Başkan Yardımcısı Bayram Yurtçiçek, ışçi Partisi tarafından 11 Ağustos’ta başlatılan ve 28 Ağustos’ta sona eren  “Terör Kampları Kapatılsın Teröristler Sınır Dışı Edilsin” adlı imza kampanyasında Hataylılardan terör kamplarının kapatılması için 30 bin aşkın imza toplandığını ifade etti.
 
 
 
Yurtçiçek, “ımza stantlarımız hükümeti tedirgin etmiş ve imza stanlarımız kapatılmaya çalışılmıştır fakat arkadaşlarımızın kararlı tutumu ile imza masalarına sahip çıkılmıştır.
 
 
 
 Daha sonra 25 Ağustos 2012 tarihinde de en az 3 bin kişinin katıldığı ‘Türkiye Suriye Kardeştir’ paneli ile Yeşilpınar Beldesi’nde yapılan ‘Barışa çığlık Festivali’ hükümeti tedbirler almaya zorlamıştır.” dedi.
 
 
 
“Kamplar Kapatılıncaya Kadar Mücadelemizi Sürdüreceğiz”
 
 
 
Yurtçiçek açıklamasını şu şekilde sürdürdü: “Amerikancıların bu gelişmelere ilk cevabı Star Gazetesi’nde verildi. Habere göre bizler yaptığımız kampanya ile Hatay’ı germişiz ve yerli Baas’çılarmışız. Evet, bizler Suriye’nin toprak bütünlüğünü bütün kalbimizle destekliyoruz.
 
 
 Ama bunu Türkiye’nin bütünlüğü için istiyoruz. çünkü biliyoruz ki Suriye bölünürse Türkiye’de bölünecektir. 
 
 
 
Bugün Türkiye üzerinden Suriye’ye müdahale edenler aslında Türkiye’ye büyük düşmanlıklar yapmaktadırlar. Apaydın Kampına CHP Milletvekillerinin sokulmaması o kampta karanlık işlerin çevrildiğini gösterir. Yapılan resmi açıklamada bunu doğrulamaktadır.
 
 
 
 Apaydın kampı kaçan ve Suriye’ye saldırılar düzenleyen asker ve subayların kaldığı bir kamptır. Bizler mücadelemizi kamplar kapatılıncaya kadar sürdüreceğiz. 16 Eylül tarihinde de Barış ve Kardeşlik şöleni ile etkinliklerimizi sürdüreceğiz.” 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz