3 Polisimiz Daha Yaralandı

11 Ağustos 2012 Cumartesi, 13:44
3 Polisimiz Daha Yaralandı

Yayladağı ilçesindeki 1 No’lu Konaklama Tesisi’ne zorla girmek isteyen Suriyelilerle polisler arasında çıkan arbedede 3 polis ile 1 Suriyeli yaralandı 
 
 
 
AA
 
 
 
Yayladağı ilçesindeki 1 No’lu Konaklama Tesisi’ne zorla girmek isteyen Suriyelilerle polisler arasında çıkan arbedede 3 polis ile 1 Suriyeli yaralandı. 
 
 
 
Yayladağı 1 No’lu Konaklama Tesisi’ndeki polis memurları, kamp girişinde kimlik kontrolü yaptı. Bu sırada kampta kalmadıkları belirlenen 20 Suriyeli çadır kente girmek istedi. 
 
 
 
Polis, isimlerinin olmadığı gerekçesiyle grubun içeriye girmesine izin vermedi. Bunun üzerine polis ile grup arasında tartışma çıktı.
 
 
 
 Tesise alınmayan Suriyelilerin, kampta kalan yakınlarının da karışmasıyla olay büyüdü. 
 
 
 
Kargaşa sırasında bir Suriyelinin polis memurunun tabancasını alarak, rastgele ateş açtığı ileri sürüldü. Tabancadan çıkan mermilerden biri polis memuru Mehmet A’nın koluna isabet etti. 
 
 
 
Olay yerindeki polis memurları Zülküf B. ve Lütfü ç. de Suriyeliler tarafından darbedildi. Bir Suriyeli’nin de çıkan kavgada yaralandığı öğrenildi. 
 
 
 
Yayladağı Sağlık Ocağı’nda yapılan ilk müdahalenin ardından ambulanslarla Antakya Devlet Hastanesi’ne sevk edilen yaralıların sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. 
 
 
 
Polis, olaya karışan Suriyelilerin tespiti için çalışma başlatırken, çadır kent çevresinde geniş güvenlik önlemi alındı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz