Son Dakika
22 Temmuz 2018 Pazar

3.Pilav Günü Etkinliği Gerçekleştirildi

10 Temmuz 2012 Salı, 10:26
3.Pilav Günü Etkinliği Gerçekleştirildi

Hatay ımam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği HATıMDER, okul mezunları arasındaki birlik, beraberlik ve dayanışma ruhunu daha da arttırmaya yönelik 3. geleneksel pilav günü etkinliği düzenledi. 
 
 
 
Haber Merkezi
 
 
 
Etkinlikte Kuran-ı Kerim okunarak, dualar edildi. Pilav gününde ımam Hatip Lisesi Mezunları Derneği’ne katkı ve destekte bulunanlara plaketler verildi. Etkinlikte ayrıca Antakya Belediyesi Mehteran takımı da gösteri yaptı.
 
 
 
Etkinlikte konuşan Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, “ üçüncüsünü kutladığımız HATıMDER pilav gününde sizlerle bir arada olmaktan büyük mutluluk duyuyorum ve hepinize saygılarımı sunuyorum.” Dedi.
 
 
 
ınsan hayatının çok kısa olduğunu dile getiren Başkan Savaş, “insan hayatı kısa bir çizgi, doğuyorsunuz ve ölüyorsunuz. 
 
 
 
Doğumdan ölüme olan bu süreçte birçok iş yapıyorsunuz. çeşitli cemiyetlerde, camialarda bulunuyorsunuz. şehrimizde birçok camia, dernek, vakıf yer almaktadır. Hayır işi ile uğraşan ve güzel işler yapan birçok hayır kurumlarımız var. Ama şehrimizdeki bu oluşumlar ve yardımlaşma duygusu daha üst seviyede yer alıyor. 
 
 
 
Birçok hayırlı hizmetine şahit olduğumuz Hatimder’i tebrik ediyorum. Bu çatı altındaki başkanından, yönetim kuruluna ve derneğe hizmet veren tüm arkadaşlarımızı, kardeşlerimizi canı gönülden kutluyorum.
 
 
 
 Bizler de Antakya Belediyesi olarak hayırlı işlere imza atan bu değerli kuruluşumuza her daim destek sağladık, yanında olduk. Derneğimiz bizlere teşekkür ediyor ama, asıl bu hayırlı işlere katkı ve destek sağlamamıza vesile olduğu için bizler teşekkür ediyoruz.
 
 
 
 ınşallah bundan sonraki süreçte de elbirliğiyle hem memleketimize hem ülkemize hizmet etmeye devam edeceğiz.” dedi.
 
 
 
HATıMDER ev sahipliğinde düzenlenen etkinliğe Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, Ak Parti Hatay Milletvekilleri Adem Yeşildal, Mehmet öntürk, Ak Parti ıl Başkanı ısmail Kimyeci, Merkez ılçe Başkanı Emrullah Gülen, ıl Genel Meclis Başkanı Mehmet Gülen, ımam Hatip Liseleri Mezunları Genel Başkanı Hüseyin Korkut, Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Atıç, Belediye Başkan Yardımcısı Halil ıbrahim Yelkaya partililer ve vatandaşlar katılım gösterdi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz