Son Dakika
23 Ocak 2018 Salı

3 günde emeklilik…

06 Ağustos 2009 Perşembe, 11:06
3 günde emeklilik…

Hatay Sosyal Güvenlik ıl Müdürü Mehmet Zülfi Camkurt, kurum müdürlükleri bünyesinde yapılan emeklilik işlemlerinin evraklarda eksiklik olmaması halinde 3 gün gibi kısa bir sürede sonuçlandırılarak karara bağlandığını söyledi.
 
 ıl Genel Meclisi toplantısına katılarak ıl Genel Meclis üyelerini kurumunun çalışmalarıyla ilgili bilgilendiren Hatay Sosyal Güvenlik ıl Müdürü Mehmet Zülfi Camkurt, ıskenderun Merkez Müdürlüklerinde ise aynı çalışmanın bugün için 22 gün içinde sonuçlandırıldığının altını çizerek, orada da hedefin önce bir hafta ardından da 1–3 gün arasına çekmek olduğunu söyledi.
 
 Bu kapsamdaki çalışmaları önemsediklerini anlatan Camkurt, “Emeklilik talebinde bulunan sigortalılarımızın taleplerini en kısa sürede sonuçlandırarak karara bağlamak için sistemde bir takım yeniliklere gidildi. Bu yenilikler çerçevesinde sigortalılarımıza en iyi ve en seri şekilde hizmet etmek için çabamız sürecek. Her geçen gün şartlar daha iyileştirilecektir” dedi.
 
Yeni merkez müdürlükleri yakında…
 
Hatay Sosyal Güvenlik ıl Müdürü Mehmet Zülfi Camkurt, işlemleri daha hızlandırmak ve yerinden çözüme ulaştırmak amacıyla da ılimiz Hatay’a bağlı 9 ilçe de merkez müdürlüğü kurma çalışmalarında bulunduklarını söyledi.
 
Antakya ve ıskenderun’da zaten mevcut olan merkez müdürlüklerine bir de Hassa, Erzin, Samandağ, Kırıkhan, Reyhanlı ve Altınözü ilçelerini eklemek istediklerini hatırlatan Camkurt, Bu ilçelerden Samandağ ve Erzin’de yer tespitinde bulunduklarını ve en geç şeker bayramına kadar burada merkez müdürlüklerini devreye gireceğini hatırlatan Camkurt diğer ilçelerde de yer tespiti çalışmalarında bulunduklarını söyledi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz